VRH "K"

DENÍČEK

Zde najdete všechny informace o průběhu březosti, porodu a následně i růstu štěňátek po Kiki a Coudym.

FOTOGALERIE:
fotky od 1.-8.týdne: ZDE

* 22.06.2021 Další týden za námi.

Letí to a péče o mimča nám zabírá víc a víc času, proto je teď foteček méně. Zvětšili jsme jim domácí životní prostor o ohrádku, kde mají více prostoru na řádění. Také jsme zkoušeli pár dní pobyt venku v ohrádce, ale kvůli vysokým teplotám jsme to vzdali, moc se jim tam nelíbilo. Počkáme až bude chladněji. Už také baští kašičku, maminka k ním chodí méně a zvykají si na samostatnost. Jsou to šikulkové. Také jsme měli první návštěvy ... jako vždy toho půlku prospali :D Tímto se omlouvám všem, že si je tolik neužili, ale doma vám to určitě pak vynahradí, to budete rádi, že chvíli spí :))))

* 13.6.2021 Jsou nám 3 týdny.

Panička trochu fláká aktulku, ale je to jen proto, že kolem nás pořád skáče. Dáváme jí pěkně zabrat - krmení, kakání, úklid ... a pořád dokola. Mámu už jsme skoro vysosali, tak nás začala panička přikrmovat mlíčkem a je to velká dobrota. Už pěkně běháme a začínáme si hrát, největší zábava je okusovat sourozencům hlavy :D Jo a ještě se učíme zpívat :D panička to s námi poctivě nacvičuje, voláme na mámu, aby došla s mlíčkem, to se nám určitě bude do budoucna hodit.

* 6.6.2021 Máme další týden za sebou.

A hádejte co jsme dělali :) pořád jen jedli a spali. Ale i to nám dalo hodně práce.
Musíme rychle vyrůst, aby jsme byli silní a zdraví. Jooo a taky jsme se naučili volat na mámu :D - krásně vyjeme !!! Panička u toho sice omdlívá, ale asi to pochopila a přidala nám i umělé mlíčko, protože nám mamča už nestačí dělat zásoby.
A také nám zas ostříhali drápky, to se nám nikdy moc nelíbí, ale prý je to nutné, abychom maminku a sebe navzájem naškrábali.
Už se nám začali rozlepovat očička, tak opatrně zkoumáme, co to je okolo nás za věci. Hlavně tedy zatím okukujeme sourozence a paničku, za mámou se valíme rychlostí blesku i poslepu a po čuchu :D

* 29.5.2021 Je nám týden.

Všechna mimina zvládla první týden a věřím, že už nás nic zlého nepotká.
Kiki měla jeden den hodně kritický, oslabená imunita si vybrala svou daň a téměř přestala dělat mlíčko, ale díky naší obětavé veterinářce, je už zase fit a může se věnovat prckům na plno.
Mimča pomaličku nabírají a perou se kdo bude u mámy první :) Nikdo nezaostává, mám z nich opravdu radost.
Už jsme jim i vybrali jména, a že to opět bylo velmi složité :)

Opět nové fotky v galerii ZDE* 22.5.2021 Miminka jsou na světě :-)

Máme 5 klučíků a 4 holčičky. Štěňátka měla sice náročnější cestu na svět a jeden brouček to nezvládl, ale všichni se snaží bojovat o mlíčko ze všech sil a každou hodinou jsou akčnější :)

Tohle byl Kiki poslední vrh a asi mě chtěla pěkně potrápit, za ty 2 bezproblémové předchozí :)
První termín porodu měla 20.5. a jelikož já měla plánovaný nástup do nemocnice, tak jsem vše nachystala předem, aby doma porod zvládli i beze mě.
Kiki jako by to tušila, že to asi nebude snadné, tak hezky počkala až se vrátím domů a začala rodit 22.5. ve 3:00 ráno ... Takže já bolavá a nevyspalá po operaci seděla u ní v bedně a čekala. Ale stále se nic nedělo.
V 6:00 jsem vzbudila veterinářku, že to vypadá bledě. Daly jsme si ultimátum do 8:00 hod. Mezitím ještě budím další kamarádky s prosbou o radu a jakými prostředky Kiki pomoci, takže přidáváme homeopatika a výživu.
V 7:50 volám veterinářku, že začínáme pořádně tlačit jupííí, ona chudák už na cestě do ordinace. Dáváme si další termín do 10:00, pokud nebude venku první štěně, tak jedeme. V 10:00 opět volám veterinu, tlačíme, ale štěně nikde ... Takže jdu balit věci. Vše nanošeno do auta, Kiki dávám na vodítko, ještě počkám na poslední stahy a jedeme.
Kiki jako kdyby věděla co jí čeká, tak 3x silně zatlačí a první trpaslík je venku, ufff. Opět volám na vet, že se císař odkládá.
Takže první kluk na světě v 10:15 a porod se rozjíždí. Bohužel Kiki má bříško pořád hodně přeplněné štěňátky a stahy jsou slabé, ale jde to. Za další hodinku máme holčičku, pak to jede na střídačku - kluk, holka, kluk, holka, kluk, kluk, holka a poslední andělíček. Končíme v 16:30.
Porod trval více než 13 hodin a pořád jsem z toho v úžasu, jak to ta moje maličká milovaná holčička zvládla. Je úžasná !

Fotogalerii miminek najdete ZDE
Be Famous Gold of Falcon Clow "Coudy"

Just do It Astral Sky
"Kiki"

FOTOGALERIE FOTOGALERIE
narozen: 01.07.2018
DKK: 0/0 (HD: A), BVA 6:6
DLK: 0/0 (ED: A)
OCD negative
plnochrupý, skus nůžkový
PRDC-pra clear, PRA 1+2 clear, ICT clear, MD clear, DOV clear
více informací o Coudym na jeho osobní stránce:
CHS Famous Gold
narozena: 07.03.2015
DKK: 0/0 (HD: A)
DLK: 0/0 (ED: A)

plnochrupá, skus nůžkový
PRA 1+2 clear, ICT carrier

více informací o Kiki najdete na její osobní stránce:
Estrella de Oro

Rodokmen štěňátek

pětigenerační rodokmen na K9data - klikni
Velký obrázkový rodokmen

Be Famous Gold of Falcon Claw
HD: A, ED: 0/0
Heartbeat Famous Gold Lawpark Spellcaster Shardanell Castaspell
Lawpark Ruby Wax
Flying Heart Famous Gold Fiddle-De-Dee´s Morris Traveller
Be Dream Famous Gold
Annelie Falcon Claw Skylock Checkmate Sanguinisch Lochboisdale
I Feel Pretty Av Vervik
Evelin Golden Galleon Heartbreaker Is Friendly
Amy od Perlove studanky
Just Do It Astral Sky
HD: A, ED: 0
Haydengold Power of One Goldtreve Camrose Kraka Standfast Dream Ticket From Kerrien
Goldtreve Camrose Tess
Goldfleece Just Timeless Stanroph Shared Assets
Goldfleece Time to Spare
Jessibelle Sekhmet Kapplandets Shan Nan Ershiyi Terra Antyda Sani New Prince Of Heart
Shan-Shang Kapplandet
Jessibelle Love Me Do Floprym Rivaldo
Thornywait Romantic Lady