Archiv

Narodila se nám štěňátka flat coated retrívra

Naší Starince (Morning Star Bonny Dux) se v pondělí 26.11. narodila hromada miminek. Naše odhady ani zdaleka nebyly tak troufalé, ale nakonec nás holka opravdu překvapila a máme 8 krásných štěňátek - 4 holky a 4 klučíky. Všichni jsou velmi čilí a perou se o svoje místo u "mléčného baru". Je to velmi vyrovnaný vrh, jak vzhledově tak váhově, nejmenší se narodilo se 400 gramy a největší s 480 gramy.

Některá štěňátka jsou ještě nezadaná - MÁME VOLNÉ PEJSKY I FENKY !!!

FOTOGALERIE ZDE

Více najdete v menu - štěňátka - nebo ZDE - VRH "A"
foto - 1.den života štěňátek


Štěňátka z vrhu "B" slaví narozeniny

10.11.2012 to byly právě 2 roky co se narodilo Cintušce 9 miminek. Všem odchovečkům z vrhu B (Yosarian Oligarchia x Cintia Famous Gold) přejeme hodně zdravíčka a lásky. Věříme, že jsou všichni ve svých rodinách spokojení a dělají svým páníčkům jen radost.

08.10.2012 Slavíme další narozeniny

Je tomu právě rok co se narodilo naší Cintii 9 krásných zlatíček, její druhý vrh miminek. Vrh C Estrella de Oro (Cintia Famous Gold x Woodstar Hero). Všem "štěňátkům - puberťákům" :-) přejeme všechno nejlepší k narozeninám, hlavně zdravíčko a pořád plnou misku a hromadu času na lumpárny :-)

07.10.2012 Výstavní víkend

Tento víkend se konaly hned dvě výstavy, na kterých jsme měli zástupce naší chovatelské stanice a všem se dařilo velmi dobře.

06.10. se konala v Litoměřicích krajská výstava psů. Jelikož to máme kousek, tak jsme nemohli chybět :-) Jako trénink to měly naše Desí a její sestřička Dafi. Obě se předvedly ve třídě dorostu a obsadily první dvě místečka se známkami Velmi nadějný.
A jako další se v mezitřídě předvedla opět Sheila, která potřebovala poslední posudek pro uchovnění a umístila se na krásném prvním místě se známku Výborná.

Takže výsledky:
*Dutch Destiny Estrella de Oro - tř.dorostu - Velmi nadějná 1
*Dutch Dafne Estrella de Oro - tř.dorostu - Velmi nadějná 2
*Bye Bye Baby Estrella de Oro - mezitřída - Výborná 1, Vítěz třídy
- rozhodčí Beradze Iuza.

A v neděli 7.10. pro změnu bodoval Dynamítek, který se zúčastnil Krajské výstavy loveckých plemen v Plzni.

*Dutch Dynamite Estrella de Oro - tř.dorostu - Velmi nadějný 1
- rozhodčí Andráš Polgár

A opět musím k výstavním novinkám přidat i další zprávičku - opět zdravotní výsledek. Vyhodnocení dysplazie kloubů dorazilo i Bandíkovi z našeho vrhu B po Cintii a Charlím. Rentgenován téměř ve dvou letech, posoudil MVDr. Snášil.

Bandit Estrella de Oro (Cintia Famous Gold x Yosarian Oligarchia) - DLK 0/0 a DKK 1/1.
Moc paničce a Banditovi gratulujeme a děkujeme za vzornou péči.

01.09.2012 Výstavní novinky od našich odchovečků

Další štěňátka z vrhu D jeli zkusit své výstavní štěstí.
25.08. se konala v Mladé Boleslavi mezinárodní výstava psů a té se zúčastnili sourozenci Dynamítek a Dafinka. Oba se předvedli ve třídě štěňátek. Dafinka měla svou premiéru a moc jim to s paničkou šlo. Dymča se tentokrát vystavoval s Romanem, protože jeho panička byla po operaci nohy, ale i tak mu to šlo dobře.
Výsledky:

*Dutch Dafne Estrella de Oro - tř.štěňat - Velmi nadějná 2

*Dutch Dynamite Estrella de Oro - tř.štěňat - Nadějný 3

rozhodčí - František Šimek

A další krásný posudek si Dynamítek přivezl 01.09. z Krajské výstavy v Karlových Varech, kde si ve třídě dorostu vyběhal ocenění Velmi Nadějný (ve třídě byl sám, takže bez pořadí, nebo byl první ? :-)))))
*Dutch Dynamite Estrella de Oro - tř.dorostu - Velmi nadějný - rozhodčí pan Josef Němec, posudek: 6 měsíční pes s velmi dobrou hlavou, nůžkový chrup, pevný hřbet, velmi dobrý hrudník, kvalitní srst, velmi dobrá prezentace v pohybu a postoji

A ještě nesmím zapomenout na další skvělou zprávičku, sice ne výstavní ale o to možná víc důležitou. Další štěňátko po našem Charlím má vyšetřené klouby - Endy Zlatá kudrnka (Bibianka Zlatá kudrnka x Yosarian Oligarchia) - DLK 0/0 a DKK 1/1
Je to již 8-mý Charlího potomek s negativním výsledkem :-)

22.08.2012 Nové fotky štěňátek z vrhu "D"

Některým štěňátkům jsme přidali fotečky do jejich galerií. Odkazy zde:
Dutch Dynamite Estrella de Oro
Dutch Dreamer Estrella de Oro
Dutch Dafne Estrella de Oro
Dutch Desire Estrella de Oro
Dutch Della Estrella de Oro

11.08.2012 Krajská výstava Kladno

Na tuto malou výstavu jsme jeli hlavně, aby si malá Desinka zvykla na atmosféru a na halu. Zároveň jsme se zde sešli i s další fenečkou z našeho vrhu "D" - Desire alias "Izzie". Ale ani v nejmenším jsme nečekali, že to bude tak náročné. Hala byla opravdu maličká a v ní nahňácaní všichni psi a na řadu jsme se dostali až v jednu hodinu :-( I přesto obě štěňátka vše zvládla v pohodě, celý den vydrželi v klidu čekat v domečku, hluk a přehršel psů vůbec neřešili a obě se i krásně předvedly v kruhu. A nesmím zapomenou ještě na jednu účastnici výstavy - Sheilinka - z našeho vrhu "B". Jela si pro uchovňovací posudek a také úžasně zabodovala.
Takže výsledky:

*Dutch Destiny Estrella de Oro "Desi" - tř.štěňat - Velmi nadějná 1

*Dutch Desire Estrella de Oro "Izzie" - tř.štěňat - Velmi nadějná 2

*Bye Bye Baby Estrella de Oro "Sheila" - mezitřída - Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz (nejlepší fena) - na fotce :-)Mega aktulka

Po delší době přinášíme pár zpráviček. Byli jsme s hafíky na dovče, takže jsme moc neaktualizovali, ale novinek máme spoustu:

15-28.07.2012 Výcvikový tábor Dobrá Voda
Jak jsme se měli na dovolené :-) Opět jsme strávili krásných 14 dní ve společnosti kamarádů a jejich pejsků na výcvikovém táboře v Dobré Vodě nedaleko Prachatic. Moc se nám tam líbilo a hafani si i trochu pocvičili, ale spíš jsme relaxovali a chodili na procházky. Jela s námi i malá Destiny a moc mě potěšila, jak úžasně to vše zvládla, nové prostředí, dlouhá cesta, všude hodně pejsků. Také se pěkně naučila plavat a ani výcviku aportu se nevyhnula.
Na závěr tábora se konaly zkoušky OVVR pod záštitou RK CZ. Těchto zkoušek ze zúčastnili 2 naše odchovy:
- Antonia Estrella de Oro - dokončila s vysokým počtem bodů - 217, ale bohužel ve III.ceně s limitní známkou za chůzi u nohy, prostě temperament po své mamince nezapře :-)
- Bandit Estrella de Oro - zkoušky došel také s bodíkama na I.cenu - 208, ale opět dostal limitní známku, pro změnu za aport na suchu, za více povelů a tudíž také III.cena.
Jsme na svá "miminka" moc pyšní, že po celoročním zahálení zkoušky zvládli a páníčkům moc gratulujeme.
Brzy přidáme i fotky.

22.07.2012 Tento víkend se Fatimě z Droužkova narodila 2 štěňátka po našem Charlím. Fenka a pejsek, bohužel fenečka byla přidušená a už se jí nepodařilo zachránit. Fatima se o klučíka stará úžasně a nechce se od něj hnout na krok. Bude to pěkně vypiplaný silný klučík :-) Sháníte-li malého psího společníka, kontaktujte majitelku paní paní Junovou na tel.: 602874524.

Mezi další skvělé zprávičky patří i výsledky rentgenů našeho odchovečku a Charlího potomků, které nám v posledním měsíci dorazily:
Believe Me Estrella de Oro (Yosarian Oligrachia x Cintia Famous Gold) - DKK 0/0, DLK 0/0 (HD A/A, ED 0/0)
Edie Zlatá kudrnka (Yosarian Oligarchia x Bibianka Zlatá kudrnka) - DLK 0/0 a DKK 0/0 (HD A/A, ED 0/0)
Elsa Zlatá kudrnka (Yosarian Oligarchia x Bibianka Zlatá kudrnka) - DKK 0/0, DLK 0/0 (HD A/A, ED 0/0)

Současně přikládáme i přehled všech doposud vyhodnocených potomků po našem Charlíkovi (MultiCH Yosarian Oligarchia), jsou to opravdu krásné výsledky a máme z nich velkou radost a doufáme, že další ještě přibudou:
Elias Zlata kudrnka - DKK 0/0, DLK 0/0
Edie Zlata kudrnka - DKK 0/0, DLK 0/0
Elsa Zlata kudrnka - DKK 0/0, DLK 0/0
Bye Bye Baby Estrella de Oro - DKK 0/0, DLK 0/0
Believe Me Estrella de Oro - DKK 0/0, DLK 0/0
Bond James Bond Estrella de Oro - DKK 0/0, DLK 0/0
Basic Instinct Estrella de Oro - DKK 0/0

14.07.2012 Národní výstava psů Mladá Boleslav

Strávili jsme krásný den na výstavě ve skvělé společnosti kamarádů a ještě navíc si domů odvezli super výsledky (rozhodčí Zdenka Jílková).
Svou premiéru měla naše Desinka ve třídě štěňátek:
- Dutch Destiny Estrella de Oro - tř.štěňat - Velmi Nadějná 1 (ze 6ti přihlášených)

A poprvé mezi dospělými se ukázala také dceruška naší Cintie a Charlího:
- Bye Bye Baby Estrella de Oro - tř.otevřená - Výborná 2, res.CAC (ze 14ti přihlášených)
Moc gratuluji majitelům.

07.07.2012 Speciální zkoušky z vodní práce Velký Šenov

Náš Charlík (Yosarian Oligarchia) úspěšně složil Speciální zkoušky z vodní práce. Původně jsem měla nahlášenou Cintii, ale ta mě vypekla a začala hárat, takže jsem po roce zahálení a necvičení rychle vytáhla na dva nácviky Charlíka a šli jsme zkusit štěstí. Udělal mi ohromnou radost - makal ukázkově i ve velkém vedru, bez chyb a s velkou chutí, bohužel někdy až moc velkou chutí a na poslední disciplíně - markingu - rychlostí blesku vyletěl pro kachnu bez čekání na povel, což nás hodilo do třetí ceny, i když bodíky měl vysoko v první ceně. I tak předčil má očekávání a jsem na něj moc pyšná.

30.06.2012 Národní výstava psů Klatovy

Na této výstavě měl svou premiéru ve třídě štěňátek Kessinky syn - Dutch Dynamite Estrella de Oro. Dynamítek se moc hezky předvedl a odnesl si z kruhu známku VELMI NADĚJNÝ 1. Moc gratulujeme paničce a děkujeme za presentaci.

Náš Charlie (Yosarian Oligarchia) bude opět brzy tatínkem

Dorazila k nám super zprávička - Charlie se koncem července stane opět tatínkem.
V květnu u nás byla na krytí fenečka - Fatima z Droužkova a včera sono potvrdilo, že je březí.
Štěňátka by se měla narodit koncem července, cca okolo 23.07.2012 a k odběru tedy budou cca od poloviny září.
Fatima je opravdu milá fenečka se zlatým kožíškem, se svou paničkou se aktivně věnují canisterapii a své rodině je opravdovým kamarádem.

Zájemci o štěňátka mohou kontaktovat majitelku Fatimy, paní Junovou na tel.: 602874524, Fatima se svou rodinou bydlí na předměstí Prahy.

RODOKMEN ŠTĚŇÁTEK - ZDE

MultiCH Yosarian Oligarchia

x Fatima z Droužkova

DKK: 0/0, DLK: 0/0 DKK 1/1, DLK: 0/0

16-17.06.2012 Klubová a Speciální výstava retrieverů RK CZ Konopiště

Tento víkend jsme strávili na výstavách pořádaných Retriever klubem CZ. Obě výstavy se konali na Konopišti v prostorách krásného parku nedaleko zámku. Opravdu jsme si to užili, počasí se povedlo, organizace byla skvělá a rozhodčí velmi příjemní. Také jsme se potkali s hromadou kamarádů, které jsme delší dobu neviděli, byl to skvělý víkend.
Na obou výstavách se předvedl náš Charlík (Yosarian Oligarchia) ve třídě šampionů. V Sobotu 16.6. se mezi 7-mi šampiony umístil na krásném 4.místě se známkou VÝBORNÝ a hezkým posudkem od paní rozhodčí Lynn Kipps z Anglie (kennel Wheatcroft). A v neděli 17.6. ho anglická rozhodčí paní Margaret Woods (kennel Amirene) z 10-ti šampionů vybrala na druhé místo se známkou VÝBORNÝ a ocenila ho titulem res.CAC. Tím se Charlík stává čekatelem českého šampiona krásy. Pokud se nám ho podaří dodělat, bude to již jeho 5.šampionát.
Tímto bych také chtěla poděkovat Lucce Srpové a Ivě Nolové za sobotní předvedení Charlího, jsem jim moc vděčná.
V neděli se také na výstavě předvedla Charlího dceruška z CHS Pražský Klenot - Fleur a ve třídě mladých si vyběhala známku VÝBORNÁ.

Yosarian Oligarchia - výsledky:
16.6.2012 - Excellent 4, rozhodčí Lynn Kipps, UK - kennel Wheatcroft
17.6.2012 - Excellent 2, res.CAC, rozhodčí Mrs. Margaret Woods, UK - kennel Amirene

26.5.2012 Mezinárodní výstava psů Litoměřice

Po dlouhé době jste se opět vydali na výstavu. Litoměřice máme kousíček, tak proč to nezkusit. Přihlášená byla naše Starinka (Morning Star Bonny Dux) a Kessinky dceruška Jenny (Amelia Estrella de Oro).
Starinka si ve třídě pracovní v konkurenci dalších dvou fenek vyběhala známku VÝBORNÁ, 1. místo a titul CAC. Stala se tak čekatelkou českého šampiona krásy.

Jennynka nastoupila také do třídy pracovní a taktéž měla konkurenci dalších dvou fenek. Bohužel neměla svůj den a nechtělo se jí na rozpáleném betonu moc předvádět, prostě stávkovala :-) I přesto se panu rozhodčímu moc líbila, ocenil její kvality a z kruhu odcházela s moc krásným posudkem, známkou VÝBORNÁ a 1.místečkem.
Strávili jsme krásný den ve společnosti spousty kamarádů, které jsme dlouho neviděli. Jen to horko nás i pejsky docela mořilo.

25.5.2012 Nové fotky štěňátek z vrhu "D"

Všem štěňátkům jsme vytvořili vlastní galerii, kam budeme přidávat postupně fotky. Odkazy zde:
Dutch Dynamite Estrella de Oro
Dutch Dreamer Estrella de Oro
Dutch Dafne Estrella de Oro
Dutch Desire Estrella de Oro
Dutch Della Estrella de Oro

12.05.2012 Podzimní zkoušky aneb Cintuška boduje

Po dlouhé pauze jsme Cintušce (Cintia Famous Gold) promazali kolečka, šroubky a vymetli brouky z hlavy a šli jsme zkusit štěstí na zkoušky :-) V sobotu se pod záštitou OMS Děčín ve Velkém Šenově konaly PODZIMNÍ ZKOUŠKY. Cintie už jedny kdysi dávno složila, ale ve II.ceně a tenkrát jsem jí slíbila, že jí dám možnost si je opravit :-) Správný čas konečně nastal a Cintuška to vzala opravdu do slova. Zkoušky úspěšně dokončila v I.ceně, s plným počtem bodů a zároveň se stala Vítězem zkoušek !!
Jsem na tu naší holčičku opravdu hrdá, pracovala naprosto bez chybičky a s neuvěřitelnou chutí a vysloužila si krásnou pochvalu od rozhodčích.

12.+13.5.2012 Klubová výstava retrieverů KCHLS - Humpolec

Tento víkend se předvedl na klubové výstavě KCHLS v Humpolci náš odchovaneček - Basic Instinct Estrella de Oro "Frenky". My jsme se bohužel výstavy nezúčastnili, ale drželi jsme Frenkymu palečky.
V sobotu si vyběhal v silně obsazené mezitřídě známku VÝBORNÝ a jen o kousek mu uteklo 4.místečko, když zahlédl opodál svojí paničku a vesele za ní "vzal čápa" přímo během posuzování :-)
V neděli se už předvedl lépe, ale obdržel známku VELMI DOBRÝ, s tím, že potřebuje ještě dospět.
Jsme na Frenkyho i páníčky moc pyšní, byla to jejich první výstava, bez naší asistence a zvládli to skvěle a odvezli si krásné posudky od anglických rozhodčích (Mr.Jim Richardson + Mrs.Audrey Richardson).

20-27.4.2012 Štěňátka odcházejí do nových domovů

Štěňátka už se nám začínají rozjíždět do svých nových domovů. Loučení je těžké ale všichni se dostali do dobrých rukou a věříme, že se budou mít výborně a prožijí spokojený život plný lásky a dobrodružství.
V pátek 20.4. odjeli oba klučíci - Dreamer a Dynamite, a v sobotu "oranžová" holčička - Desire. Všichni zvládli cestu výborně, bez zvracení a dalších "nehod", jsou moc stateční a neohrožení. V nových domovech se rychle rozkoukali a myslím, že za pár dní si ani nevzpomenou na své rodiště :-)
Doma nám zůstali už jen 3 holčičky, 2 odjedou za týden a poslední s námi zůstane na pořád :-) Odchod sourozenců první den docela prožívaly, chyběly jim parťáci na hraní ale druhý den se uklidnily a hrají si všechny 3 najednou.

26.4. a 27.4. nám odešli poslední dvě holčičky do svých nových domovů. Dafne zůstává v Děčíně, tak doufám, že se s ní uvidíme častěji. Dellinka odjela trochu dál, ale i ona zvládla cestu výborně a čeká jí život domácího mazlíka v moc milé rodině.
Věřím, že pro všechna naše štěňátka jsme vybrali ty pravé páníčky a že se budou mít výborně :-)

03.04.2012 Štěňátka z vrhu "A" slaví narozeniny

V tom blázinci okolo štěňátek bych skoro zapoměla na naše PRVNÍ miminka :-) ale jen na oko, neustále je máme v srdci a některé i na očích :-) Už jsou tomu 2 roky, co se narodil náš první vrh zlaťáčků. 3.4.2010 se Kessince a Kimimu narodilo 5 štěňátek - Aglaia, Amelia, Antonia, Amigo a Alonso. Všem jim chceme popřát hlavně pevné zdravíčko, stále dobrou náladu a neutuchající lásku páníčků. Všechno nejlepší sluníčka naše chlupatá :-)

Jak nám rostou štěňátka ...

Do fotogalerie pravidelně doplňujeme fotečky - ZDE

Více informací o vrhu "D" najdete ! ZDE !

VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA JSOU JIŽ ZADANÁ.

17.04. Nové fotky štěňátek
V galerii portréty hlaviček a postoje: ZDE

15.04. Štěňátkům je skoro 7 týdnů
Počasí nám moc nepřeje, takže mimča tráví většinu dne stále doma, ale i přesto se nám podařilo po dva dny s nimi strávit odpoledne na zahrádce, takže se pořádně vyběhali, napásli travičky a vykutali malou jámu :-) zahradní práce je tak zmohli, že pak zbytek dne hezky prochrupkali. Za poslední týden se z nich stali neuvěřitelní zápasníci a zpěváci :-) je to smečka malých teroristů, ale i tak to jsou naši miláčkové, čím víc objevují svět, tím víc je jim jejich pokojíček menší a každá nová situace a věc je neuvěřitelná zábava, třeba jako igeliťák do koše, se kterým vydrželi lítat asi hodinu, než ho rozcupovali ....
Ve čtvrtek nás navštívila naše veterinářka a všechny je naočkovala a načipovala. Zvládli to všichni statečně, až na kluky, kteří samozřejmě držkovali.
V pátek už nás opustí první vlaštovky, tak se na to pomalu chystáme, balíme jim kufříky a užíváme posledních dní.
Foteček teď moc nemáme, nějak nestíháme :-) Ale zítra se zase chystáme na portrétky všech štěňátek ... Něco málo doplněno do galerie.

09.04. Nové fotky štěňátek
Velikonoční pondělí strávila stěňátka na zahrádce, konečně vylezlo sluníčko, tak si užili běhání a řádění venku na trávě. Moc se jim tam líbilo, byli v sedmém nebi :-) Fotky najdete ve fotogalerii nahoře.

05.04. Nové fotky štěníků
Máme první fotky v postojích a portréty hlaviček: ZDE
A další fotečky z běžného řádění mimísků (tentokrát výlet do obýváku) najdete výše ve fotogalerii

01.04. Štěňátkům je 5 týdnů. Konečně se panička dokopala a nahrála do galerie nové fotky :-)(Přidány do fotogalerie výše)
Miminka krásně rostou, je to neuvěřitelné ale všichni cvalíci už mají kolem 3,5 kilo. Jsou neskutečně hodní a čistotní, snaží se chodit čůrat na noviny a téměř o nich ani nevíme, hrají si spolu a s hračkami a ani nás k tomu nepotřebují. Ovšem když se objevíme v bedýnce, tak hned všichni vysí na nohách a okusují kalhoty a bačkory, dravá smečka :-)))) S velkou chutí už začali chroupat i suché granulky a dnes jsme jim zvětšili výběh - bedýnku vyměnili za ohrádku, takže mají větší zápasiště.

25.03. Štěňátkům jsou 4 týdny. Po týdnu jsme tu zase s novinkami. Štěnískům už jsou 4 týdny a krásně rostou. Už pěkně baští kašičku z granulek, stále víc si spolu hrají, také začínají zkoumat své okolí a učí se čůrat na noviny. Jsou neskutečně hodní a šikovní. Po druhé jsme je odčervili a opět jim ostříhali drápky.
Nafotili jsme je jednotlivě a fotogalerii najdete: ZDE

19.3. Štěníci oslavili 3 týdny života svou první kašičkou :-) Pomalu je začínáme zvykat i na jiné jídlo, než je maminky mlíčko. Dnes dostali rýžovou kašičku a moc jim chutnala. Hned věděli, že to patří do tlamičky a celou misku doslova vybílili :-) Občas to sice zkoušeli baštit i tlapičkami, ale na to že to byla jejich první bašta z mističky, tak si vedli moc dobře. Jsou neskutečně šikovní, už si spolu začínají hrát a také zkouší, kdo štěkne víc a předhání se ve "zpívání" :-)

14.3. Konečně se nám podařilo nahrát první video štěňátek, na videu jsou stará 15 dní a už krásně koukají a snaží se i "běhat".

Odkaz na video- ZDE

11.3. Štěňátka mají za sebou 14 dní života. Posledních pár dní bylo ve znamení velkých změn - všichni už otevřeli očka a pomalu se rozkoukávají na svět, také už se staví na nožičky a snaží se vrávoravě pohybovat po bedýnce. Je to nádherné je sledovat jaké dělají pokroky a každý den udělají o krok více. Všichni krásně rostou a přibírají na váze. Dnes jsme je poprvé odčervili a ostříhali jim drápky. Všechno zvládli v klidu.

5.3. Dnes je štěňátkům 7 dní. Všechna již zdvojnásobila svou porodní váhu. Jsou to pěkný buřtíci :-) Kessinka se vzorně stará a nehne se od nich na krok, jen rychle vyvenčit a šup zase do bedýnky.

3.3. Štěňátkům je 5 dní. Neuvěřitelně rychle rostou a krásně prospívají, celý den baští nebo spinkají, jsou moc spokojení a dělají nám velkou radost. Kessinka je vzorná maminka, pořád je krmí, umývá a stále dokola. Nyní mají všichni v průměru váhu okolo 740-800 gr.
Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení neváhejte nás kontaktovat.
Štěníci budou k odběru do nových domovů cca od 17.4.2012.
Tak jsme již pro štěňátka vybrali jména:
kluci:
Dutch Dynamite
Dutch Dreamer
holky:
Dutch Destiny
Dutch Dafne
Dutch Desire
Dutch Della

!! Štěňátka jsou na světě !!

V noci 27.2.2012 se Kessince narodilo 6 překrásných štěňátek. Docela dlouho nás holka napínala, ale nakonec jsme si s ní dali noční šichtu a přivedli na svět 4 krásné holčičky a 2 pořádné chlapíky. Porod byl docela dlouhý, ale i tak to Kessinka zvládla sama, přirozenou cestou a bez jediné ztráty malého živůtku. Byla moc šikovná a jsme na ní pyšní. O miminka se vzorně stará, nehne se od nich skoro ani na krok, i na venčení je přemlouváme. Všechna štěňátka jsou opravdu vyrovnaná a velmi silná. Porodní váhy se pohybovaly mezi 480-500 gr.

Některá štěňátka jsou ještě volná. Máte-li zájem o štěňátko z naší chovatelské stanice, neváhejte nás kontaktovat. Štěníci budou k odběru do nových domovů cca od 17.4.2012.

Více informací o vrhu - ZDE

4-5.2.2012 DUO CACIB Brno - mezinárodní výstava

Na dvoudenní mezinárodní výstavě v Brně se předvedl náš Charlí.
Výsledky:
4.2.2012 VÝBORNÝ a 3.MÍSTO - ve třídě šampionů z 12-ti přihlášených - rozhodčí: George Hennessy (GB - kennel Ritzilyn)
5.2.2012 VÝBORNÝ - ve třídě šampionů z 11-ti přihlášených - rozhodčí: Lynn Hennessy (GB - kennel Ritzilyn)

MultiCH Yosarian Oligarchia


Na výstavě se v sobotu předvedl i Charlíkův synáček Frenky - Basic Instinct Estrella de Oro - byla to jeho premiéra ve třídě mladých, dostal moc hezký posudek ale musí se ještě hodně učit a hlavně uklidnit svůj temperament. Za neposednost při předvedení dostal známku VELMI DOBRÝ.

29.1.2012 International dog show Glogów (PL)

Naše Starinka (Morning Star Bonny Dux) si tuto neděli na mezinárodní výstavě v polském Glogówě vyběhala ve třídě pracovní krásný posudek, známku VÝBORNÁ 1 a tituly CWC a res.CACIB. Tím splnila poslední podmínku pro udělení šampiona krásy Polska. Je to její první dospělácký šampion a doufáme, že brzy dokončí i ostatní rozdělané šampionáty (Slovenka a Německa). Loni na této výstavě dokončila junior šampiona Polska a letos tohoto, je to krásné roční výročí :-) Jsme na naše malé černé torpédo moc pyšní a děkujeme chovatelce Alče Fantové za tuhle milou, stále veselou a neunavnou hvězdičku :-)

Čekáme štěňátka zlatých retrívrů - potvrzena březost

Ani nedovedu popsat jakou máme radost. Dnes 19.1.2012 jsme byli s naší Kessinkou na sonu a veterinářka nám potvrdila, že Kessinka je březí !!! Naše cesta do Holandska byla tedy úspěšná a koncem února se můžeme těšit na 4.vrh zlaťáčků v naší chovatelské stanici. Přijímáme rezervace. Předpokládaný termín porodu je cca 26.2.2012 k odběru do nových domovů budou cca od 16.4.2012.

Více informací o vrhu - ! ZDE !

a těhotenský kalendář naší Kessinky - ZDE!