Archiv

V naší chovateslké stanici čekáme štěňátka

Dnes se potvrdilo, že naše Pížulka je březí.
Přijímáme tedy rezervace na štěňátka zlatých retrívrů z tohoto spojení:
matka: Dutch Destiny Estrella de Oro "Píža"
otec: Little Violets Ever So Clever "Jack"
rodokmen: ZDE
předpokládaný datum porodu: 07.01.2015
Štěňátka budou připravena k odchodu do nových domovů od 27.02.2015.

Izzinka má štěňátka

Dne 1.11.2014 se u naší kamarádky v chovatelské stanici Fidela Amiko narodila další generace po naší Kessince.
Tentokrát se stala maminkou Izzinka - Dutch Desire Estrella de Oro a hrdým otcem je překrásný polský pes s anglickou krví Tadek - Stonedale Look No Further.
Narodilo je 6 štěňátek - 4 holčičky a 2 kluci. Všichni se mají čile k světu, jsou to pořádní cvalíci už od narození, mají světlé krémové kožíšky, tmavý pigment a věříme, že po rodičích zdědí pevné zdraví a úžasné povahy.

Více informací zde: http://www.fidela-amiko.cz/, cervena.ver@seznam.cz, tel.: +420 720 350 561

Výcvikový tábor

*** Každý rok se setkáváme s našimi kamarády a jejich psími miláčky na výcvikovém táboře v Záblatí. I letos tomu nebylo jinak :-) Nebudu vypisovat jak úžasně jsme si celou dovolenou užili a jak to bylo super, kdo nezažil neuvěří. Už se moc těšíme na další rok.

Ale musím zmínit úspěchy našich odchovů, kteří zde složili psí maturitu - zkoušky OVVR:
* Aglaia Estrella de Oro - pod mým vedením skončila na DRUHÉM místě v I.ceně
* Dutch Dafne Estrella de Oro - se svým pánečkem také v I.ceně.

Moc gratulujeme !


*** A další pracovní úspěch si domů přivezla další naše "dceruška" Kessinka - Antonia Estrella de Oro. Po tom co se s páníčkem pilně připravovali na táboře na zkoušky, úspěšně složili dne 23.8. Podzimní zkoušky ve Velkém Šenově. A nejen, že je došli v I.ceně, ale dokonce tyto zkoušky vyhráli. Jsem na ně neskutečně pyšná a byla radost Kessinku sledovat jak úžasně pracuje a hlavně s chutí a velkým zájmem.
Antonia Estrella de Oro (Blaze Saltus x Dolores z Droužkova) - PZ - Vítěz zkoušek, I.cena, 182 bodů

Národní výstava psů Klatovy

Tentokrát jsem v Klatovech neměla nikoho hlášeného, ale povinnost chovatele zavelela, tak jsem jela :-)
Výstavy se zúčastnili sourozenci z našeho vrhu "D" - Dynamit a Izzinka. Oba si pod mým vedením vyběhali moc hezké posudky a známky VÝBORNÁ, Dymča navíc první místo a Izzi čtvrté. Mám z nich velikou radost a děkuji majitelům že mi své miláčky svěřili :-)
rozhodčí Lenka Frnčová:
* Dutch Dynamite Estrella de Oro - Výborný 1, CAC (na fotce)
* Dutch Desire Estrella de Oro - Výborná 4

Píža složila další lovecké zkoušky

Dnes jsme si jely s Pížou "vyčistit hlavu" na zkoušky. Sice jsme trénink docela odflákly, ale já potřebovala vypadnout a Píža se alespoň vyřádila.
A jak to dopadlo: všechny disciplíny, kde může a musí pes použít nos a svou hlavu, dala bez chybiček a tam, kde jde o poslušnost a tlumení temperamentu máme ještě nedostatky. Ale jsem na ní moc pyšná, pracovala prostě úžasně. Velmi těžké a husté rákosí s bahnitým podkladem projela jako tryskomyš, při slídění na vodě mi vyrazila dech, jelikož takhle luxusně nikdy neslídila a pak to završila totálním fiaskem při klidech na stanovišti, když se jen velmi těžko nechala přesvědčit, že prostě pro žádný aport nepůjde.
Takže máme splněnou Zkoušku speciální vodní práce s počtem bodů 81 a II.cena.

Slavíme narozeniny, my máme přání jediný ...

Dnes se u nás slaví hned dvoje narozeniny - naši dva chlupáči - a to nejstarší a nejmladší.
"Kessinka" (Dolores z Droužkova) rozšíří dnešním dnem řady veteránů, slaví dnes 8.narozeniny. Doufáme, že tu s námi vydrží skotačit ještě mnoho let a přejeme jí hlavně hodně zdravíčka, je to výjimečná dušička a vděčíme jí za mnohé.
Zároveň tento den slaví svůj první rok "Valinka" (Ostružinka Valentinka). Valinka je nejmenší rarášek v naší smečce ale i tak je jí všude plno a stará se o zábavu všem ostatním, chvíli je nenechá v klidu. Věříme, že si užije ještě hoooodně lumpáren.
(na fotkách obě jako miminka)

Mezinárodní výstava psů Leszno, Polsko

Dnes máme další důvod k oslavě, naše Píža dokončila svůj 3.šampionát krásy. Jsem na tu naší holčičku moc pyšná. Je nyní šampionkou krásy Česka, Slovenska a nyní už i Polska. Byl to náročný den, ale stálo to za to :-) Měla jsem na starost i jiné pejsky, se kterými se nám velmi dařilo, takže dlouhá cesta přinesla ovoce nejen mě.

*Dutch Destiny Estrella de Oro - třída pracovní - Výborná 1 CWC

Mezinárodní výstava psů Litoměřice

Opět další výstavní úspěch aneb máme nového Šampiona :-)
Naše Pížulka tentokrát vyhrála svou třídu a získala tak poslední titul potřebný pro udělení ŠAMPIONA KRÁSY České Republiky. Na výstavě se předvedla i její sestřička Izzinka, poprvé se mnou bez paničky a vyběhaly jsme spolu známku "výborná".

* Dutch Destiny Estrella de Oro - třída šampionů - Výborná 1, CAC, res.CACIB
* Dutch Desire Estrella de Oro - třída otevřená - Výborná

XV.Pojizerská výstava Mladá Boleslav

Strávili jsme krásný den s přáteli na výstavě v Mladé Boleslavi. Začnu největším úspěchem našich odchovečků. Tentokrát do závěreček nastoupily holky beze mne a jsem na ně moc pyšná, vyběhaly 2.MÍSTO v soutěži NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPINA VÝSTAVY.
Ještě jednou moc děkuji za prezentaci našeho jména Lence, Verče, Ladě a Nadě s jejich miláčkama :-) a jednotlivé výsledky:
* Dutch Desire Estrella de Oro - Výborná 1, Vítěz třídy (tř.otevřená)
* Aglaia Estrella de Oro - Výborná 2 (tř.otevřená)
* Amelia Estrella de Oro - Výborná 2 (tř.pracovní)
* Dutch Dynamite Estrella de Oro - Velmi dobrá 2 (tř.pracovní - za hrdý ocásek, jinak luxusní posudek )
* Ostružinka Valentinka - Velmi dobrá 1 (tř. mladých - prý je moc mladá jen pro zajímavost, žádný jezevčík v jakémkoliv rázu v mladých od tohoto rozhodčího nedostal Výbornou, opravdu nás všechny pobavil ... )na poslední fotce: Dutch Dynamite Estrella de Oro

Zdravotní výsledky našich odchovů

Od majitelů našich odchovečků k nám dorazily skvělé zprávičky týkající se vyšetření na dědičná onemocnění očí. Všechno mají negativní, tedy čisté.

Dutch Desire Estrella de Oro - GR PRA 1 + GR PRA 2 - clear N/N (AHT Laboratories)
Dutch Dynamite Estrella de Oro - PRCD-PRA, GR PRA 1 + GR PRA 2 - clear N/N (AHT Laboratories)
Dutch Destiny Estrella de Oro - PRCD-PRA, GR PRA 1 - clear N/N (Laboklin)

MultiCH Yosarian Oligarchia - k dispozici ke krytí

Nabízíme ke krytí chovného psa importovaného z Polska, nepříbuzný na většinu fen v ČR.
MultiCH Yosarian Oligarchia "Charlie" - narozen 20.09.2008
rodiče: Jako`s Nordic Charm x Vintage Oligarchia
DKK: 0/0 DLK: 0/0, PRCD-PRA clear, PRA1+PRA 2 - čistý po rodičích
rodokmen: ZDE
Více informací na samostatné stránce: ZDE

Máme štěňátka - vrh "E" - 2 fenky

V neděli 13.4. Cintuška podstoupila císařský řez a na svět tak přišla netrpělivě očekávaná štěňátka. Podle vyšetření jsme věděli, že štěňátka budou jen 2 a proto jsme nechtěli nic nechat náhodě a když se začínal ohlašovat porod, jeli jsem ihned na plánovaný zákrok, abychom předešli komplikacím. Cintuška vše zvládla moc statečně, rychle se zotavuje a pečlivě se o miminka stará, je úžasná.

Na poslední vrh Cintie jsme vybrali úspěšného anglického plemeníka, importovaného k nám v roce 1993, s opravdu zajímavým rodokmenem, vnuka legendárního psa Sansue Golden Ruler. V únoru byla inseminována mraženým spermatem a štěňátka se narodila 13.4.2014. Více info již brzy doplníme na samostatnou stránku.

Představujeme náš vrh "E" Estrella de Oro:
matka: Cintia Famous Gold
otec: CH Hakwbatch Jolly Roger
rodokmen: ZDE
fotoalbum štěňátek: ZDE

Více informací na samostatné stránce vrhu: ZDENáš Charlie opět otcem

*** 06.04.2014 Máme další důvod k radosti a tentokrát dvojnásobný. Charlie (Yosarian Oligarchia) se stal tatínkem dalšího vrhu a naše Kessinka poprvé babičkou - její dcera Antonia Estrella de Oro porodila v neděli 6.4. deset krásných štěňátek - 7 kluků 3 holčičky. Jsou to první vnoučátka z našeho chovu. Všechna štěňátka jsou již zadaná.

matka: Antonia Estrella de Oro
otec: MultiCH Yosarian Oligarchia
rodokmen: ZDE
web: CHS Star of Rotstein

*** 10.03.2014 se náš Charlík (Yosarian Oligrachia) stal hrdým otcem 9-ti štěňátek (6 kluků a 3 holčičky). Posíláme velkou gratulaci do CHS Agarios majitelce Alinky. Všechna štěňátka jsou již zadaná.

matka: Alysha Sweet Albipolis
otec: MultiCH Yosarian Oligarchia
rodokmen: ZDE

Mezinárodní výstava psů Drzonków, Polsko

Opět máme za sebou úspěšný výstavní den. Tentokrát se k naší výpravě do Polska přidala i Verča Červená s Izzinkou. Naše výsledky:
* Dutch Desire Estrella de Oro "Izzie" - třída otevřená - Výborná 4 (ze 7 přihlášených)
* Dutch Destiny Estrella de Oro "Píža" - třída pracovní - Výborná 2 (ze 4 přihlášených)

"Déčka" mají narozeniny

Dnes mají svůj den štěňátka po naší Kessince a Kenzovi. Náš vrh "D" slaví své 2.narozeniny. Všem miláčkům přejeme hodně zdravíčka, misku plnou dobrot a život plný lumpáren Všechno nejlepší Izzinko, Dafinko, Dellinko, Dymčo a Dačíku.
A nakonec přání všeho nejlepšího i naší Destiny alias "Pížulce" . Slova nestačí na to, abych popsala jak šťastná jsem, že tenhle malý rarášek zůstal doma. Píža mě neustále dokazuje, že je ve všech směrech ta nejdokonalejší, prostě naše miminko. Za ty dva roky toho stihla velmi mnoho a my jsme na ní moc pyšní - složila dvoje zkoušky (vlohy a podzimky), na klubovce vyhrála narvanou třídu mladých a odnesla si CAJCíka nedávno dokončila svůj první šampionát - stala se ŠAMPIONEM KRÁSY SLOVENSKA a mimo to je ještě čekatelkou šampiona krásy Polska a České Republiky.

Za krásný dortík děkujeme Verče, která přijela s Izzinkou osobně pogratulovat :-)


Noční výstava Bydgoszcz, Polsko

Tento víkend jsme podnikli super výlet téměř přes celé Polsko. Jelikož si kamarádka jela vyzvednout do Polska štěňátko, tak bylo jasné, že bez výstavy se výlet neobejde :-) Píža potřebovala ještě jeden titul z národní výstavy, takže jsem jí nahlásila na Noční výstavu do Bydgoszcze. Předvedla se ve třídě pracovní a odvezla si pěkný posudek, první místečko a vytoužený titul CWC.

* Dutch Destiny Estrella de Oro - třída pracovní - Výborná 1, CWC

Mezinárodní výstava Glogów, Polsko

Naše cesta k dokončení šampionátu nás tentokrát dovedla do Glogówa. Výstava byla opět moc povedená, super lidičky, dobrá organizace, pěkné posuzování a i když jsme si titul neodvezli, tak jsem s výsledkem moc spokojená:

* Dutch Destiny Estrella de Oro - třída pracovní - Výborná 2

Mezinárodní výstava Trenčín

Hurááááá. Máme nového šampiona.
Naše Píža dnes na mezinárodní výstavě v Trenčíně vybojovala ve třídě pracovní poslední titul CAC potřebný pro získání šampiona krásy Slovenska. Tímto se stává ve svých 2 letech ŠAMPIONEM KRÁSY SLOVENSKA !!!
Foto z výstavy jako vždy nemáme, tak přikládám jedno aktuální domácí.

* Dutch Destiny Estrella de Oro - pracovní třída - Excellent 1, CAC


Výstavy se zúčastnila i naše Starinka (Morning Star Bonny Dux) a ve třídě šampionů se vybojovala 3. místo se známkou Výborná.

Jsme na ty naše holčičky moc pyšní.