Archiv

Další super zdravotní výsledek

Jupííííííí
Máme další krásný zdravotní výsledek - ve více než 3,5 letech byla na rentgenech "naše prvorozená holčička" Aguška - Aglaia Estrella de Oro (Blaze Saltus x Dolores z Droužkova) a výsledek je prostě úžasný:
DKK 0/0 a DLK 0/0

Klubová výstava jezevčíků Praha

Nejmladší člen naší smečky, Valinka (Valentinka Ostružinka), se zúčastnila své první klubové výstavy. Ve třídě štěňátek obdržela známku Velmi nadějná 1. Ještě se má co učit, ale v hale se chovala sebejistě a i při posouzení na stoje neměla jediný problém. Doufáme, že z ní vyroste hezká a šikovná slečna :-)

Náš Charlie je opět tatínkem

Náš Charlie - MultiCH Yosarian Oligarchia - se dnes stal opět mnohonásobným otcem. Maminkou štěňátek je Fatima z Droužkova. Fatima začala rodit kolem půlnoci a do rána na svět přivedla 8 krásných prcků - 4 fenky a 4 pejsky. Všichni se mají k světu a jsou velmi vyrovnaní. Foto brzy doplníme.
Máte-li zájem o štěňátko zlatého retrívra z tohoto spojení, kontaktujte majitelku, paní Světlanu Junovou - tel.: 602 874 524, bydlí nedaleko Prahy.

více informací o rodičích štěňátek: ZDE

Naše odchovečky nám neustále dělají radost a můžeme se pochlubit jejich dalším úspěchem

*** 12.10.2013 Krajská výstava Litoměřice

Opět super den ve společnosti kamarádů a úžasných hafanů, začnu hned našimi výsledky:
flat coated retriever:
* Morning Star Bonny Dux - Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz
jezevčík drsnosrstý trpasličí:
* Ostružinka Valentinka - Velmi Nadějná 1
zlatý retriever:
* Dutch Destiny Estrella de Oro - Výborná 1, Vítěz třídy
* Dutch Dafne Estrella de Oro - Výborná 1, Vítěz třídy
* Dutch Desire Estrella de Oro - Výborná 3
* Aglaia Estrella de Oro - Výborná 2

A "třešnička na dortu" - všechny holky, dcery naši Kessinky (Dolores z Droužkova), v závěrečných soutěžích vyběhaly společně titul NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPINY VÝSTAVY - 1.MÍSTO - CHS ESTRELLA DE ORO.
Tady slova nestačí, byl to úžasný den a můj splněný sen. Všem majitelům našich odchovečků moc děkuji, jen díky nim se můžeme radovat z tak skvělých výsledků !!!


*** 06.10.2013 Dynamítek složil podzimní zkoušky

Dutch Dynamite Estrella de Oro se zúčastnil Podzimních zkoušek ve Velké Chmelištné konaných pod záštitou OMS Rakovník a nejen, že zkoušky úspěšně dokončil, ale s celkovým počtem 180 bodů (I.cena) se Dymča stal vítězem mezi malými plemeny.
Moc paničce gratuluji a věřím, že brzy přidají další pracovní i výstavní úspěchy.

Je za námi opět úspěšná sobota :-)

První ze štěňátek po naší Starince, pejsek Angel of Love Estrella de Oro, složil zkoušky OVVR, potřebné k uchovnění. Zkoušky došel v I.ceně, celkově na 3. místě a všechny aporty udělal se zvěří. Také dostal velkou pochvalu od rozhodčích, za nejlepší aporty ze všech a to podotýkám, že byl nejmladším účastníkem zkoušek. Moc páníčkům gratulujeme a jsme rádi, že se Angímu tak moc věnují a společná práce je baví.


Ten samý den bojovala naše Píža (Dutch Destiny Estrella de Oro) na výstavě v Polské Wroclawi a ve třídě pracovní si vyběhala druhé místo, s oceněním Výborná a bezchybným posudkem.

Destiny složila podzimní zkoušky

Dnes naše "Píža" (Dutch Destiny Estrella de Oro) úspěšně složila podzimní zkoušky v I.ceně a zařadila se tak mezi lovecky upotřebitelné psy.
Na svůj věk (1,5 roku) pracovala velmi spolehlivě a udělala mi ohromnou radost. K mému velkému překvapení, nejobávanější disciplíny vyšvihla bez chybičky :-)

Národní výstava psů Mladá Boleslav

Totu sobotu jsme vyjely opět na výstavu. Mladou Boleslav máme kousek, takže jsme tam nemohly chybět. Píža opět zabodovala a z kruhu odešla s titulem CAC, tímto se stala čekatelkou šampiona krásy České republiky. Krom Píži se mnou jela i Starinka, byla to její první výstava od štěňátek a mám radost, že se paní rozhodčí líbila a v konkurenci se neztratila :-)
Výsledky:

* Dutch Destiny Estrella de Oro - Výborná 1 CAC - mezitřída
* Morning Star Bonny Dux - Výborná 2 res.CAC - třída pracovní

Izzinka měla úspěšný výstavní víkend

"Izzie" Dutch Desire Estrella de Oro se zůčastnila během víkendu dvou výstav a odvezla si krásné hodnocení a dokonce i pohárek. Moc gratulujeme !

10. 8. 2013 Krajská výstava psů Kladno - Výborná 2
11. 8. 2013 Krajská výstava psů Týn n. Vltavou - Výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

Výcvikový tábor Záblatí 2013

Celé dva týdny jsme strávili v jižních Čechách, v krásné krajině se super lidičkami na výcvikovém táboře. Jezdíme s touto partou už 4 roky a vždy se sem moc rádi vracíme.
První týden byl zaměřen na výcvik pokročilých, tzn. příprava na vyšší lovecké zkoušky. Já s Pížou jsme se připravovaly na podzimky. V mezičase jsem vzala na cvičení i Starinku, aby se nenudila.
Druhý týden se lidičky vystřídali a přijeli hlavně začátečníci, kteří se připravovali na zkoušky OVVR. Takže jsem spíše pomáhala s výcvikem a Píža stále procvičovala svoje.
Druhý turnus byl zakončen zkouškami OVVR, které úspěšně složila i jedna "naše" princezna :-) Fenka z vrhu "D" Izzie se svojí paničkou Verčou Červenou:

*Dutch Desire Estrella de Oro - 26.07.2013 OVVR Záblatí - 228 bodů, I.cena, aport se zvěří. Jsem na holky moc pyšná, udělaly veliký kus práce, Izzinka je opravdu moc chuťová fenka a věřím, že tohle nebudou její poslední zkoušky.

fotoalba z tábora najdete ZDE

Destiny se stala během dvou týdnů čekatelkou šampiona krásy Polska a Slovenska

*** 6.7.2013 Mezinárodní výstava psů Velká Ida, Slovensko, rozhodčí Zoltán Kiss (HU)

Máme s Pížou za sebou náročný výstavní víkend, ale moc jsme si to ve společnosti fajn lidiček užily a hlavně dovezly tituly a máme doma čerstvou čekatelku šampiona krásy Slovenska:
*Dutch Destiny Estrella de Oro - mezitřída - Výborná 1, CAC, res.CACIB

*** 23.06.2013 Národní výstava Jelenia Góra (Polsko), rozhodčí Krystyna Sajnóg (PL)

V neděli mi naše holčička opět udělala ohromnou radost - tentokrát zabojovala v Polsku, poprvé v "dospělácké" třídě a hned urvala titul v konkurenci dalších 2 feneček, stává se tak čekatelkou polského šampiona krásy.
* Dutch Destiny Estrella de Oro - mezitřída - Výborná 1, CWC

PO DELŠÍ DOBĚ OPĚT AKTULKA

Opět jsem se dlouho nedostala k webovkám, máme těch aktivit nějak moc :-) ale všechno mám uložené a nyní to sem nasypu najednou :-D A začnu hned jubileem naši Kessinky:

*** 10.06.2013 Kessince je 7 let

Už je to 7 let co se narodila naše úžasná Kessinka (CH CZ, SK, PL Dolores z Droužkova "U"). Za rok už se připojí k řadám veteránů, ale ani v tomto věku rozhodně nezahálí. Je to až k nevíře, jak je stále plná energie a života, mohla by do kapsy strčit mnohé mladé :-) Nepropásne žádnou příležitost připojit s k nějaké lumpárně, ale její hlavní vášní je stále voda, aportíky a v posledních letech i práce v lese.
Nejsou slova, která by dovedla popsat, co všechno pro nás Kessi znamená a jak moc obohatila náš život. Moc tě milujeme zlatíčko naše a doufáme, že tu s námi strávíš ještě hodně let. ♥♥♥
Velké díky patří hlavně Zdence, od které Kessinku máme, byl to tenkrát osud :-)


*** 08.06.2013 Krajská výstava Rokycany

Na této výstavě se ve třídě mladých předvedla Izzie - Dutch Desire Estrella de Oro a odnesla si krásné 2.místo se známkou VÝBORNÁ.

*** 01.06.2013 Klubová výstava RK CZ

Na tuto výstavu se těšíme každý rok - krásné prostředí, kvalitní zahraniční rozhodčí a v neposlední řadě setkání přátel. Ani letos organizátoři nezklamali a já si výstavu moc užila. Bohužel počasí nepřálo a celý den vydatně pršelo a načančaný pejsci se předváděli v bahně a dešti, no prostě dobrodrůžo :-D
Já měla nahlášeno naší Desí a Charlího. Charlí nakonec zůstal doma, jelikož se převlékl za "naháče". Ale Desinka mi to vše vynahradila, v kruhu byla neskutečně šikovná, i přesto, že s ní moc postoj necvičím, tak se krásně předvedla a k mé neskutečné radosti vybojovala ze 17-ti nastoupených fen 1.místečko se známkou VÝBORNÁ a titulem CAJC. Stává se tak čekatelkou Junior šampiona ČR.
Radost největší :-) V tu chvíli se mi vybavil okamžik, kdy její maminka Kessinka dostala svůj první CAC na klubovce. Těchto titulů si vážím nejvíce, jsou to prestižní výstavy a velmi zkušení a uznalí rozhodčí.
Snad bude beruška naše pokračovat v podobném stylu a půjde po stopách své maminky, a to nejen na výstavách, máme i pracovní plány :-)

*Dutch Destiny Estrella de Oro - třída mladých - Výborná 1 CAJC, rozhodčí: Mrs.Gloria Gargan (UK)

*Dutch Dynamite Estrella de Oro - třída mladých - Velmi dobrý, rozhodčí: Mrs.Ann Hagger (UK)


*** 26.05.2013 Národní výstava psů Swiebodzice (Polsko)

V neděli jsme se vydali na výstavu do Polska. Počasí vypadlo hrozivě, ale ani tak jsme to nevzdali, po cestě jsme naměřili dokonce jen 3 stupně, takže jsme si krom posudků dovezli i rýmu :-) A jak to dopadlo:
*Dutch Destiny Estrella de Oro - třída mladých - Výborná a třetí místo
*Dutch Dynamite Estrella de Oro - třída mladých - Velmi dobrý a druhé místo - bohužel si vesele nesl ocásek nahoru, což se paní rozhodčí nelíbilo, jinak posudek opět bezchybný
rozhodčí Maria Zasada (PL)
na fotce Destiny uprostřed


*** 25.05.2013 Mezinárodní výstava Litoměřice

Ve třídě mladých se předvedly holčičky z našeho vrhu D a přivezli si krásné posudky a naše Desí dokonce i pořadí (z 9-ti přihlášených fen):

*Dutch Destiny Estrella de Oro - Výborná 4

*Dutch Dafne Estrella de Oro - Výborná


*** 11.05. OVVR Prosečné (KCHLS)

Máme za sebou úspěšnou zkouškovou sobotu, zkoušky složili s krásnými výsledky naše dvě "miminka". Dynamit a naše Desí, oba pracovali moc pěkně, téměř bez chybičky a ve výsledkové tabulce měli samé trojky a čtyřky :-)
*Dutch Dynamite Estrella de Oro - prospěl - 214 bodů
*Dutch Destiny Estrella de Oro - prospěla - 224 bodů

*** 27.04.2013 Krajská výstava Mladá Boleslav:

*Cintia Famous Gold - V1 Vítěz třídy
*Dolores z Droužkova - V1 Vítěz třídy
*Dutch Desire Estrella de Oro "Izzie" - VD4 (opět bezchybný posudek, ale nechtěla se předvádět, ale alespoň jsme nechali zapsat zuby a výšku )
*Angel of Love Estrella de Oro - VN1
rozhodčí Olga Dolejšová

*** 27.+28.04.2013 Klubová a speciální výstava retrívrů KCHLS - Humpolec

*Basic Instinct Estrella de Oro - VD (rozhodčí Mr. Bart van Maren, NL)
*Dutch Dynamite Estrella de Oro - VD (rozhodčí Mr. Sjoerd Jobse, S) / D (rozhodčí Mr. Bart van Maren, NL) - po oba dny pěkné posudky, bez hrubých vad, ale asi zrovna nebyl jejich typ ...


Zdravotní výsledky

24.4.2013 Tak už dorazilo vyhodnocení rentgenů i naší Destiny a výsledek je opět perfektní, máme ohromnou radost.
Dutch Destiny Estrella de Oro - DKK 0/0, DLK 0/0, OCD ramen čisté.

7.4.2013 Máme další krásný výsledek rentgenů. Tentokrát přišli v obálce čtyři nuly Dymouškovi :-)
Dutch Dynamite Estrella de Oro - DKK 0/0, DLK 0/0, OCD ramen čisté.
Těď už zbývá Dymčovi jen složit zkoušky a bude uchovněn.

UPOZORNĚNÍ !!! pro zájemce o štěňátka

V naší chovatelské stanici odchováváme pouze štěňátka s PRŮKAZEM PŮVODU (tedy rodokmenem, dále jen „PP“). V žádném případě od nás nepořídíte štěňátko bez PP. S produkcí psů bez PP zásadně nesouhlasíme a pokud se někdo při prodeji štěňat bez PP odvolává na naší stanici a používá její jméno jako reklamu, tak bez našeho souhlasu a podpory.
Nehodlám se zabývat problematikou kříženců, o tom již bylo napsáno hodně, ale ve zkratce se musím zmínit o těch "čistokrevných" zaručeně zdravých štěňatech, aneb "Proč mají oba rodiče PP ale štěňátka ne ?"
Odpověď je velmi snadná a většinou jsou pouze 2 důvody, buď mají rodiče zdravotní nebo jiný vážný problém, pro který nemohli být zařazeni do chovu a nebo majitelé psů neměli tolik zodpovědnosti aby je uchovnili.
Proto aby mohla štěňátka mít PP nemusí majitelé feny udělat nic nemožného – stačí se zúčastnit 2 výstav, udělat se psem jednoduché zkoušky, kde se ověří vlohy psa, jako je povaha, aportování a ochota jít do vody a hlavně nechat psovi prověřit klouby, tzn. udělat rentgeny a nechat posoudit, zda má dysplazii a jaký stupeň. Celý tento proces není nijak složitý a ani nijak závratně drahý. Pokud majitel psa nemá čas, finance a někdy ani náladu na to, aby toto podstoupil, pak asi pravděpodobně nemá ani čas, finance a zkušenosti, aby mohl správně odchovat zdravá štěňátka.
V druhém případě by byla chuť i finance, ale pejsek má tak vážnou vadu, že nemůže být zařazen do chovu. A bohužel ani to majitelé nejsou ochotni akceptovat a za každou cenu štěňata udělají.
Nikdy nic není stoprocentní, ani u štěněte s PP nemáte záruku, že bude bezchybné, ale přece jen je zde větší procento úspěchu, víte kdo jsou rodiče, víte, že jsou zdraví a mají typickou povahu. A hlavně jde o princip. Když můžou uchovnit psa jiní tak můžou i ti ostatní. A pokud má vadu, tak nemá v chovu co dělat, proč to šířit dál?

Mezinárodní výstava psů České Budějovice

Na této výstavě měl svou premiéru náš flatí odchovaneček - Angel of Love Estrella de Oro - ve třídě štěňátek si vyběhal krásný posudek a známku VELMI NADĚJNÝ. Moc gratulujeme a děkujeme páníčkům, že zprávičky a za péči, kterou mu věnují :-)

Nové fotky

Doplnili jsme fotogalerie:
* nové galerie flatích štěňátek po naší Star - ZDE

Zdravotní výsledky

Jupííííííí :-)
Dorazila k nám výborná zprávička s prvním zdravotním výsledkem štěňátka z vrhu D:
Dutch Desire Estrella de Oro "Izzie" - DKK 0/0, DLK 0/0, OCD negativní.
Tzn. že Izzie má naprosto zdravé klouby a po zdravotní stránce nic nebrání tomu, aby byla zařazena do chovu. Máme ohromnou radost a věřím, že i výsledky jejích sourozenců budou stejně dobré.

Výstavní novinky

A opět jsme bojovali ve výstavních kruzích. V sobotu se snažila Izzie s paničkou v Českých Budějovicích a v neděli jsem já vyrazila s naší Pížou do Polska a přidala se k nám Naďa s Dynamítkem.

02.03.2013 Oblastní výstava psů České Budějovice
*Dutch Desire Estrella de Oro "Izzie"- třída mladých - Výborná 2

03.03.2013 Mezinárodní výstava psů Drzonków (Polsko), rozhodčí Zofia Konderla:
*Dutch Dynamite Estrella de Oro "Dymča" - třída mladých - Výborný 1, CAJC
*Dutch Destiny Estrella de Oro "Píža" - třída mladých - Výborná

"Déčka" slaví 1.narozeniny

Dnes je tomu rok co se Kessince narodila její druhá štěňátka (vrh D) - 4 krásné holčičky a 2 chlapáci. Všem štěňátkům přejeme hodně štěstí, lásky a zdravíčka. Mají za sebou nejdůležitější rok svého života a všichni se mají moc dobře, svým páníčkům dělají jen radost a rozdávají lásku.

MEGA AKTULKA

*** Štěňátka
Všechna štěňátka již mají své nové páníčky. Již nemáme žádná na prodej.
Veškeré informace týkající se štěňátek z vrhu "A" po naší Starince jsme přesunuli do sekce:
Předchozí vrhy - Odchovy flat coated retrieverů - VRH "A"
a do DENÍČKU VRHU "A"

*** 28.1.2013 Mezinárodní výstava psů Glogów (Polsko)
Této výstavy se zúčastnila naše nejmladší naděje - Destiny alias Píža (Dutch Destiny Estrella de Oro). Předvedla se ve třídě mladých a v silné konkurenci se umístila na 3.MÍSTĚ s krásným posudkem a známkou VÝBORNÁ. Destiny je ještě "mladé střevo" a vzhledem k jejímu temperamentu jí předvádím zásadně jen s pamlskem, jinak prostě nepostojí a má hromadu jiné práce okolo :-) ale rozhodčí měl jiný názor na předvedení a všem handlerům odměny zakázal. No byla to perná chvilka v kruhu, když se tam naše torpédo kroutilo jak had, ale i tak jsme to zvládli a s výsledkem jsem moc spokojená.

*** 5.1.2013 Národní výstava psů Brno
Naše holčičky z vrhu D se poprvé předvedly na výstavě ve třídě mladých a prvně zažily atmosféru velké výstavy v hale. Mám radost, že to obě zvládly a ničeho se nebály. Píža neustále po všech hopsala, mazlila se a mě vláčela za sebou na vodítku - tak jí mám hezky vycvičenou :-) z kruhu si odnesla známku Výborná s krásným posudkem ale s tím, že by měla shodit pár kilčo, Izzie byla oceněna známkou Velmi dobrá, musí ještě natrénovat postoj a pak to bude na jedničku :-) Moc děkuji Verče za presentaci a těšíme se na další výstavu :-) a samozřejmě i našim kamarádům za společnost, jinak by ty výstavy stáli za prd ...
NVP Brno (F.Korda) - tř.mladých (11 přihlášených):
Dutch Destiny Estrella de Oro - Výborná
Dutch Desire Estrella de Oro - Velmi dobrá


PF 2013

Všem přátelům a hodným lidičkám přejeme do Nového roku hodně úspěchů, spokojenosti a lásky.