Všechna štěňátka jsou již zadaná

* 08.07.2018 Štěňátka jsou již v nových domovech
Uteklo to hrozně rychle a miminka nám vyrostla v pořádné zlobivé kuličky a rozutekla se do světa.
Přejeme všem hodně lásky a zdravíčka a aby dělali svým novým rodinám jen samou radost.
Věřím, že se budou mít všichni moc dobře.

* 4.6.2018 Slavíme 5 týdnů
Hrozně ten čas letí a panička nám pořád říká, že rosteme jako sloni :)
Už jsme si zvykli na venkovní ohrádku, když jsou páníčci doma, tak si tam s námi hrají, ale jinak ještě spíme v porodní bedně, tu máme nejradši. Panička říkala něco o stěhování do pokojíku, tak jsme zvědavý co na nás chystá. A konečně jsme se dočkali i deštíku, to byla ale věc. V tom protivném vedru se nám venku vůbec nelíbilo, chtěli jsme domu do chládku a teď se nám pro změnu zase nechce z venku domu :-)
Máme už všechny zuby venku, tak je docela problém chytit maminku, aby nám s tím mlíčkem pořád neutíkala, ale panička už nám dává 5x denně granulky, tak mlíčko máme už jen jako dezert :) Měli jsme tu další návštěvy, ale bylo takové vedro, že jsme to spíš celé prospali. Panička už nám koupila výbavičku, ukázala nám jí, ale prý máme zákaz to ničit, tak jí zas hned schovala, ale dostali jsme jiné hračky, tak jsme jí to odpustili.
Tak to je zatím poslední hlášení.

fotogalerii miminek najdete ZDE

teta Kiki si hraje na štěně - video ZDE
kdo si chytne mámu - video ZDE


* 28.5.2018 Máme za sebou 4 týdny
To je vám změn :) Už hezky vidíme, dokonce i chodíme a běháme, ze dne na den děláme pokroky. Váha letí nahoru závratnou rychlostí a už nám mlíčko nestačí, tak jsme dostali poprvé kašičku z granulek a mlíčka, prý na zkoušku, jak to půjde. A ono to šlo, tak už máme kromě mlíčka od maminky, ještě 3x denně kašičku.
Také jsme už byli venku na travičce. Chvíli se nám tam líbilo, ale spinkat jsme chtěli jít zase do své postýlky, venku je moc teplo :(
Už se na nás byli podívat někteří budoucí páníčci, tak snad jsme se líbili :)

první kašička - video ZDE
jak si hrajeme s "malou paničkou" - video ZDE


* 16.5.2018 Už koukáme
Tak máme za sebou 2 týdny života. Už koukáme, jupíííí a to je vám věcí.... Nejvíc se nám líbí máma a panička, to jsou ty dvě co nám nosí mlíčko. Prozkoumáváme bednu a sourozence navzájem. Ale zatím ještě moc nechápeme co se to děje. No hlavně, že máme pořád dost mlíčka :)

první krůčky - video zde: 13.den


*10.05.2018 Je nám 10 dní
Uteklo to jako voda a už jsme dvakrát tak veliký, než když jsme se narodili. Máme pořád nacpaná bříška a celý týden jsme skoro prospali. Maminka nás pěkně umývá a pečuje o nás. S krmením jí pomáhá panička, aby toho na ní nebylo moc. Už nám také ostříhali drápky, prý jsme je měli jak jehličky.

V albu doplněno zase pár fotek ZDE*1.5.2018 Miminka jsou na světě :-)
Sice jsme předpokládali, že se narodí o pár dní dříve, ale Pížulka je prostě vyklopit nechtěla. Takže jsme museli na císaře a štěňátka se narodila v překrásný slunečný 1.Májový den.
Máme 5 kluků a 2 holčičky.
Píža se hned začala o zlatíčka starat i když byla celá bolavá a nehne se od nich na krok, je úžasná mamina.

Fotogalerii miminek najdete ZDE

Máme volné ještě klučíky !!!
Psát můžete na: lucka.urx@gmail.com nebo volat: tel.: +420 602 624 227Štěňátka - všechna štěňátka už mají své majitele

5.10.2017 Téda ta naše panička vůbec nemá čas, aby napsala co všechno už umíme, ale to bude asi tím, že má s námi moc práce. Dneska jsem byli hodní, tak prý vše dožene a napíše jak se z malých kuliček, zlatíček, miláčků a mazlíčků stali zlobři :-).
No jo trošku už zlobíme, ale musíme jí pořádně potrápit, než jí dáme sbohem. Za poslední dva týdny jsme zjistili, že máme tlapičky s drápkama, zoubky ke kousání a trhání a představte si, že z kňourání se najednou stalo štěkání a jde to úplně samo :D Umíme krásně přestlat celou bednu a deky, hezky naškubat noviny a zrecyklovat. Když máme hlad stačí pořádně zaštěkat a už se nese bašta. Krásně už papáme z mističek a jsme u toho čistí, to je paráda, nemusí nás už otírat po každém jídle a máme víc času na trápení sourozenců. No vlastně utírání a omývání se ještě koná minimálně jednou denně, když někdo chce vyzdobit pelíšek obtisky ťapiček od bobků ... :-D
No nejsme to ale šikulkové ? Také jsme už byli o víkendu venku na travičce, svítilo sluníčko, tak se nám tam moc líbilo. Prý nás čeká brzy stěhování do psího pokojíčku, kde je více místa a budeme se chodit venčit na travičku. Také jsme tu měli návštěvy, panička nám pozvala lidičky na mazlení, jenže my toho většinu prospali, tak nás musela zase pomazlíčkovat večer před spaním, každého hezky zvlášť.

další video zde:
byli jsme poprvé venku - 31.den
a první pokus dostat do bříška kašičku, nebo na bříško ... ? - 22.den

21.9.2017 Další týden za námi a už začínáme 4.týden. Začínají se nám prořezávat zoubky ale maminka nás ještě trpělivě krmí, ovšem s velkou pomocí paničky, která nám dává ještě navíc mlíčko ve flašce. Už jsme taky zkusili baštit kašičku z misky. No baštit není to správné slovo :-) byla to super klouzačka a koupačka, pak nás musela maminka všechny pořádně oblízat.

další video zde:
aneb jak hezky zpíváme 18.den
a další z našich pokusů o hraní 22.den

11.9.2017 Ten čas tak letí. Štěňátkům budou zítra dva týdny. Už se jim začínají otvírat očka a pomaličku se snaží dělat rychlejší krůčky ve snaze být u maminky první. Ostříhali jsme jim poprvé drápky a zítra je čeká odčervení. Krásně rostou a zatím jsou hodňoučký. Jsou stále spokojeně nabaštění a většinu dne ještě prospí. Také jsme je začali přikrmovat z lahve mlíčkem, abychom mimince odlehčili trochu. Doufám, že za týden už budou pěkně běhat a brzy se budou na ně moci přijet budoucí páníčci.

Fotky doplňujeme do galerie ZDE

A máme i kratičká videa:
12.den
4.den

Štěňátka jsou na světě

Tak už jsme se dočkali a miminka se narodila.
Porod byl sice dlouhý, ale na tak velký vrh vlastně rychlý :-) to jen paničce se to zdálo nekonečné :-)
Nejdřív se narodili 3 nedočkaví kluci, pak skóre vyrovnaly vytoužené 4 holčičky a pak zase na střídačku 2 kluci a 2 holky.
U 9-tého štěňátka, už to vypadalo, že je konec. Tak šla Kiki protáhnout nohy ven, vyčurat se ale pohmatem se mi zdálo, že tam asi ještě jedno je. A bylo ... Když se narodilo 10-té miminko, tak jsme se začali chystat na veterinu na kontrolní sono. Všechno sbaleno a Kiki zase tlačí ... Takže nakonec 11 kousků. Na veterině už naštěstí žádné jiné v děloze neviděli, vše čisté, tak pospícháme domů za broučkama.
Kiki byla moc šikovná, krásně hned miminka čistila a počítala, zda nějaké nechybí. Stará se jak zkušená mamina a nehne se od nich na krok. Je pečlivá a starostlivá.
Všechna miminka jsou váhově hodně vyrovnaná. Kožíšky budou mít krémové i světle zlaté.

Fotogalerii miminek najdete ZDE

Máme volné ještě klučíky !!!
Tak můžete psát na: lucka.urx@gmail.com nebo volat: tel.: +420 602 624 227


V září 2017 čekáme štěňátka zlatých retrívrů

S velikou radostí oznamujeme, že se v září můžeme těšit na narození štěňátek zlatých retrívrů.
Maminkou se stane naše nejmladší fenka Kiki - Just do It Astral Sky a otcem pes z našeho chovu Dynamit - Dutch Dynamite Estrella de Oro.
Delší dobu jsme štěňátka neměli a webové stránky jsem trochu zanedbávala, jelikož jsme se stěhovali do nové "psí boudy" :-) ale pokusím se co nejdříve vše doplnit a veškeré informace týkající se štěňátek budou pravidelně přibývat.
Rezervační list je ještě otevřený. Máte-li zájem o štěňátko od nás, neváhejte mě kontaktovat.

Fotogalerie rodičů a budeme přidávat pak i mimísky: ZDE

lucka.urx@gmail.com
tel.: +420 602 624 227


Všechna štěňátka jsou ve svým nových domovech

MÁME ŠTĚŇǍTKA zlatých retrívrů - volní pejsci i fenka

S radostí oznamujeme, že dne 23.06.2015 se Agušce (Aglaia Estrella de Oro) a Iggymu (MultiJCH, CH CZ Iker du Bois de la Rayere) narodila štěňátka. Na svět jsme přivítali v pozdních nočních hodinách 6 klučíků a 2 holčičky. Porod proběhl velmi rychle a bez komplikací, Agi se výborně stará, a miminka jsou vitální a čilá.
U štěňátek předpokládáme pěkný exteriér, kožíšky krémové barvy, vyrovnané veselé a temperamentní povahy, dobré zdraví, štěňátka budou vhodná nejen na výstavy a práci všeho druhu :) ale hlavně jako rodinný společníci a mazlíci.

Přijímáme rezervace na štěňátka, volní jsou pejsci a jedna fenka, budou k odběru od 14.srpna 2015 nebo dle dohody i později.
kontakt: lucka.urx@gmail.com, tel.: 602624227, více informací brzy doplníme
rodokmen štěňátek: v databázi K9data.com
fotogalerie štěňátek: !!! FOTO !!!

MultiCH Yosarian Oligarchia - k dispozici ke krytí

Nabízíme ke krytí chovného psa importovaného z Polska, nepříbuzný na většinu fen v ČR.
MultiCH Yosarian Oligarchia "Charlie" - narozen 20.09.2008
rodiče: Jako`s Nordic Charm x Vintage Oligarchia
DKK: 0/0 DLK: 0/0, PRCD-PRA clear, PRA1+PRA 2 - čistý po rodičích
ICT - čistý po rodičích
rodokmen: ZDE
Více informací na samostatné stránce: ZDE