VRH "F" / LITTER "F"

DENÍČEK

Zde najdete všechny informace o průběhu březosti, porodu a následně i růstu štěňátek po Píže a Jackovi.
FOTOGALERIE:
fotky od 1.-8-týdne: ZDE

4.2. 4.týden se nesl ve znamení návštěv, o víkendu se na miminka přijeli podívat kamarádi i budoucí majitelé. Také jsme jim nafotili jednotlivé portrétky, najdete je v galerii.

28.1. Na přelomu třetího týdne jsme štěňátka začali pomalu přikrmovat, nejdříve mléčnou-rýžovou kaší, potom dostali vařené masíčko, to byla asi radost největší :-) a potom i rozmočené granulky. Píža je stále statečně krmí i když už jim lezou ostré zoubky a moc hezky se o ně stará, umívá je a stále se snaží po nich uklízet. Opět je čekalo stříhání drápků, protože už si spolu hodně akčně hrají, tak aby se nepoškrábali.

21.1. Štěňátkům jsou 2 týdny. Všichni už mají otevřená očička a pomalu prozkoumávají svět. Poprvé jsme je preventivně odčervili a také jim opět ostříhali drápky. Zatím má Píža dost mlíčka a mimča hezky rostou, takže nepřikrmujeme.

15.1. Dnes je štěňátkům 8 dní. Skoro všechna už mají téměř dvoujnásobek své porodní váhy. Rostou všichni stejně, je vidět, že každý má dost mlíčka a zatím nemusím ani přikrmovat. Pížulka už si sama reguluje odchov od miminek, když spinkají, lehne si před bedýknu a hlídá, aby tam neproklouzla ani myška :-)

11.1. Štěňátkům jsou 4 dny. Krásně rostou a prospívají, celý den baští nebo spinkají, jsou moc spokojení a je vidět, že jim nic nechybí. Píže se o ně úžasně stará, sama krmí, umývá a stále dokola. Téměř o nich zatím nevím, vždy se jdu jen pokochat jak jsou krásní, zvážím je, převlíknu deky a zase jdou spinkat.
Také jsme již pro štěňátka vybrali jména:
kluci:
Fair Play
Fast and Furious
Fifty Fifty
Fox Trot
Free Style
holky:
First Chance
Femme Fatale
Farida

07.01.2015 ŠTĚŇÁTKA JSOU NA SVĚTĚ:
Časně z rána 7.1. se Píže narodilo 8 překrásných štěňátek. Porod přišel velmi rychle a Píža se rozhodla že půlnoc bude ten správný okamžik :-) Máme 5 klučíků a 3 sladké holčičky. Porod byl docela dlouhý, ale nic nezvyklého, Píža vše zvládla skoro sama, přirozenou cestou a bez jediné ztráty malého živůtku. Byla moc šikovná, o miminka se hned začala starat a úzkostlivě si je hlídá a opečovává. Všechna štěňátka jsou opravdu vyrovnaná a velmi silná, krásně baští a hned v prvních dnech nabírají ukázkově na váze.

05.11.2014 KRYTÍ:
S velkou radostí oznamujeme, že naše Pížulka - Dutch Destiny Estrella de Oro byla 5.11.2014 nakryta krásným a milým zlatým pejskem importovaným k nám z Rakouska. Moc se na tento vrh těšíme. Píža je naše velká naděje a pokračovatelka linie po naší úžasné Kessince. A Jack je prostě pan pes - mohutný a krásně stavěný, s velmi hezkou hlavu a milou kamarádskou povahou a v neposlední řadě dobrým zdravím. Je velmi úspěšný na výstavách, ale především je svými majiteli využíván v lovecké praxi na honech. Právě pro jeho úžasnou povahu, jsme ho vybrali jako ženicha pro naší Pížu a věřím, že se narodí krásná, zdravá a pracovně nadaná štěňátka. Štěňátka budou vhodná na chov a výstavy a samozřejmě i jako nejlepší domácí společník :-)