VRH "D - Dutch ..." / LITTER "D - Dutch ..."

DENÍČEK

Všechna štěňátka jsou již v nových domovech.

Zde najdete všechny informace o průběhu březosti, porodu a následně i růstu štěňátek po Kessince a Kenzovi.
FOTOGALERIE:
fotky od 1.-8-týdne: ZDE
portrétky - 4.týden: ZDE
portrétky a postoje - 5.týden: ZDE
portrétky a postoje - 7.týden: ZDE

15.04. Štěňátkům je skoro 7 týdnů:
Počasí nám moc nepřeje, takže mimča tráví většinu dne stále doma, ale i přesto se nám podařilo po dva dny s nimi strávit odpoledne na zahrádce, takže se pořádně vyběhali, napásli travičky a vykutali malou jámu :-) zahradní práce je tak zmohli, že pak zbytek dne hezky prochrupkali. Za poslední týden se z nich stali neuvěřitelní zápasníci a zpěváci :-) je to smečka malých teroristů, ale i tak to jsou naši miláčkové, čím víc objevují svět, tím víc je jim jejich pokojíček menší a každá nová situace a věc je neuvěřitelná zábava, třeba jako igeliťák do koše, se kterým vydrželi lítat asi hodinu, než ho rozcupovali ....
Ve čtvrtek nás navštívila naše veterinářka a všechny je naočkovala a načipovala. Zvládli to všichni statečně, až na kluky, kteří samozřejmě držkovali.
V pátek už nás opustí první vlaštovky, tak se na to pomalu chystáme, balíme jim kufříky a užíváme posledních dní.

09.04. Štěňátka si užívají na zahrádce:
Velikonoční pondělí strávila stěňátka na zahrádce, konečně vylezlo sluníčko, tak si užili běhání a řádění venku na trávě. Moc se jim tam líbilo, byli v sedmém nebi :-) Fotky najdete ve fotogalerii nahoře.

05.04. Fotky v postojích
Máme první fotky v postojích a portréty hlaviček: ZDE
A další fotečky z běžného řádění mimísků (tentokrát výlet do obýváku) najdete výše ve fotogalerii

01.04. Štěňátkům je 5 týdnů. Konečně se panička dokopala a nahrála do galerie nové fotky :-)(Přidány do fotogalerie výše)
Miminka krásně rostou, je to neuvěřitelné ale všichni cvalíci už mají kolem 3,5 kilo. Jsou neskutečně hodní a čistotní, snaží se chodit čůrat na noviny a téměř o nich ani nevíme, hrají si spolu a s hračkami a ani nás k tomu nepotřebují. Ovšem když se objevíme v bedýnce, tak hned všichni vysí na nohách a okusují kalhoty a bačkory, dravá smečka :-)))) S velkou chutí už začali chroupat i suché granulky a dnes jsme jim zvětšili výběh - bedýnku vyměnili za ohrádku, takže mají větší zápasiště.

25.03. Štěňátkům jsou 4 týdny. Po týdnu jsme tu zase s novinkami. Štěnískům už jsou 4 týdny a krásně rostou. Už pěkně baští kašičku z granulek, stále víc si spolu hrají, také začínají zkoumat své okolí a učí se čůrat na noviny. Jsou neskutečně hodní a šikovní. Po druhé jsme je odčervili a opět jim ostříhali drápky.
Nafotili jsme je jednotlivě a fotogalerii najdete: ZDE

19.3. Štěníci oslavili 3 týdny života svou první kašičkou :-) Pomalu je začínáme zvykat i na jiné jídlo, než je maminky mlíčko. Dnes dostali rýžovou kašičku a moc jim chutnala. Hned věděli, že to patří do tlamičky a celou misku doslova vybílili :-) Občas to sice zkoušeli baštit i tlapičkami, ale na to že to byla jejich první bašta z mističky, tak si vedli moc dobře. Jsou neskutečně šikovní, už si spolu začínají hrát a také zkouší, kdo štěkne víc a předhání se ve "zpívání" :-)

14.3. Konečně se nám podařilo nahrát první video štěňátek, na videu jsou stará 15 dní a už krásně koukají a snaží se i "běhat".

Odkaz na video- ZDE

11.3. Štěňátka mají za sebou 14 dní života. Posledních pár dní bylo ve znamení velkých změn - všichni už otevřeli očka a pomalu se rozkoukávají na svět, také už se staví na nožičky a snaží se vrávoravě pohybovat po bedýnce. Je to nádherné je sledovat jaké dělají pokroky a každý den udělají o krok více. Všichni krásně rostou a přibírají na váze. Dnes jsme je poprvé odčervili a ostříhali jim drápky. Všechno zvládli v klidu.

5.3. Dnes je štěňátkům 7 dní. Všechna již zdvojnásobila svou porodní váhu. Jsou to pěkný buřtíci :-) Kessinka se vzorně stará a nehne se od nich na krok, jen rychle vyvenčit a šup zase do bedýnky.

3.3. Štěňátkům je 5 dní. Neuvěřitelně rychle rostou a krásně prospívají, celý den baští nebo spinkají, jsou moc spokojení a dělají nám velkou radost. Kessinka je vzorná maminka, pořád je krmí, umývá a stále dokola. Nyní mají všichni v průměru váhu okolo 740-800 gr.
Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení neváhejte nás kontaktovat.
Štěníci budou k odběru do nových domovů cca od 17.4.2012.
Tak jsme již pro štěňátka vybrali jména:
kluci:
Dutch Dynamite
Dutch Dreamer
holky:
Dutch Destiny
Dutch Dafne
Dutch Desire
Dutch Della

27.2.2012 ŠTĚŇÁTKA JSOU NA SVĚTĚ:
V noci 27.2.2012 se Kessince narodilo 6 překrásných štěňátek. Docela dlouho nás holka napínala, ale nakonec jsme si s ní dali noční šichtu a přivedli na svět 4 krásné holčičky a 2 pořádné chlapíky. Porod byl docela dlouhý, ale i tak to Kessinka zvládla sama, přirozenou cestou a bez jediné ztráty malého živůtku. Byla moc šikovná a jsme na ní pyšní. O miminka se vzorně stará, nehne se od nich skoro ani na krok, i na venčení ji přemlouváme. Všechna štěňátka jsou opravdu vyrovnaná a velmi silná. Porodní váhy se pohybovaly mezi 480-500 gr.

20.2.2012 POROD SE BLÍŽÍ:
Dnes má Kessinka 58.den březosti. Od této chvíle už můžou štěníci přijít na svět kdykoliv. Kessinka už spinká sama ve svém pokojíčku v porodní bedně a pečlivě si jí upravuje k obrazu svému, tzn. že všechny deky přehrabe :-) Oholili jsme jí chlupy na bříšku, aby se mimísci snadněji dostali k mlíčku a denně měříme teplotu, abychom co nejlépe odhadli termín porodu. Vše již nachystáno a teď už jen netrpělivě čekáme.

14.2.2012 ČEKÁME ŠTĚŇÁTKA:
Kessinka byla dnes na veterině na "předporodní" kontrole a na očkování a mezi tím tam stihla zbaštit všechny pamlsky pro návštěvy :-D Ona i štěňátka jsou zcela v pořádku. Na sonu jsme viděli jak se miminka vrtí a bijí jim srdíčka, krása :-) Také už jsou na pohmat cítit první pohyby, tak jí pořád ohmatáváme bříško a užíváme si toho velkého zázraku. Kessinka už má také připravenou porodní místnost s velkou bednou a koncem týdne začneme měřit teplotu, abychom mohli co nejlépe odhadnout termín porodu. No ještě týden a možná ..... už budou venku.

5.2.2012 ČEKÁME ŠTĚŇÁTKA:
Kessinka je již za půlkou březosti, dnes má 43.den březosti, bříško se jí už začíná pořádně zvětšovat a miminka hodně rostou, nyní mají přibližně 7 cm :-) Kessinka už zase pěkně a s chutí baští ale ke granulkám pro březí fenky ještě dostává masíčko, zeleninu, masovou konzervu ... Náramně si to užívá, hodně odpočívá a pořád loudí něco dobrého na zub. Za necelé 3 týdny by se měla miminka narodit, už se nemůžeme dočkat.

19.01.2012 ČEKÁME ŠTĚŇÁTKA:
Ani nedovedu popsat jakou máme radost. Dnes 19.1.2012 jsme byli s naší Kessinkou na sonu a veterinářka nám potvrdila, že Kessinka je březí !!! Naše cesta do Holandska byla tedy úspěšná a koncem února se můžeme těšit na 4.vrh zlaťáčků v naší chovatelské stanici. Přepokládaný termín porodu je okolo 26.02.2012. Neočekáváme nijak velký vrh, ale podle předpokladu veterinářky a sona by se mohlo narodit 5-7 miminek, tak se necháme překvapit.
těhotenský kalendář naší Kessinky: ZDE


25.12.2011 KRYTÍ:
S velkou radostí oznamujeme, že naše Kessinka - Dolores z Droužkova byla 25.12.2011 nakryta. Jak už to bývá, tak Kessinka si opravdu nemohla vybrat lepší termín, začala hárat 13.12. přesně na můj svátek, asi mi chtěla splnit, to na co jsem už dlouho čekala, akorát zapoměla na Vánoce :-). Poslední odběr kvůli progesteronu jsme udělali v pátek 23.12., sice hodnoty byly prapodivné, ale na Štědrý den se nám opravdu jet nechtělo. Proto jsme se v neděli 25.12. ráno zkusili zeptat na názor i našeho krycího psa Charlího a ten nás přesvědčil o tom, že bychom měli vyrazit na cestu. Takže rychlá evakuace :-) zbytek smečky odvést na hlídání k kamarádům a hurá do Holandska. Ještě v neděli večer jsme dorazili na místo. Dostalo se nám milého přijetí od majitelky Kenza, Sisky Kuipers. Po krátkém seznámení "snoubenců" byla ještě ten večer Kessinka úspěšně nakryta. Po dlouhé cestě ze mě nakonec opadly všechny obavy a nervozita. Druhý den, pondělí, jsme strávili objížděním krásného okolí a nákupy. Siska a její sestra nás provedly historickým centrem města Groningen, také jsme se zajeli podívat do nedalekého přístavu Lauwersoog. A třešničkou na dortu byla soukroumá prohlídka větrného mlýnu Ten Boer, kterou nám zařídil Sisky tatínek. Opravdu krásný a nezapomenutelný zážitek. Večer jsme zakončili psí love story :-) tzn. že jsme opět zopakovali krytí a vydali se s "budoucími miminky" na cestu domů. Výlet se opravdu povedl, obrovské díky patří Sisce, za to jak se nám celou dobu věnovala a starala se o nás. Byl to nezapomenutelný výlet, krásná země a milí lidé. Kessinka byla také velmi spokojená, chovala se všude jako doma a všechny okouzlila svou vlídnou a veselou povahou. Se Siskou jsme se shodli na tom, že mají s Kenzem stejný úsměv :-) Kenzo nám opravdu učaroval, je to velmi milý pes s veselou a přátelskou povahou. Krytí bylo bezproblémové a doufáme, že se za měsíc budeme radovat z dobrých zpráv.

FOTOALBUM z našeho výletu do Holandska: ZDE


Jedná se již o 4.vrh v naší chovatelské stanici a zároveň to jsou druhá miminka naší Kessinky, zároveň asi i poslední, vzhledem k jejímu věku. Její první vrh byl velmi vyrovnaný a povedený. Doufáme, že i tentokrát se štěňátka povedou.

Prioritou při výběru krycího psa pro nás je hlavně milá, nekonfliktní povaha a dobré zdraví. Pro Kessinku jsme vybrali úžasného pejska, který žije v Holandsku: "Kenzo" - Break of Dawn Could This Be Love. Kenzo je pes velmi hezkého exteriéru, kompaktní stavby těla s mohutnou kostrou a kvalitní hustou krémovou srstí. S Kessinkou tvoří opravdu pěkný vyrovnaný pár, jsou si typově velmi podobní. Kenza jsme vybrali také kvůli jeho rodokmenu, má velmi kvalitní krev s anglickými předky, která bude oživením pro naši chovatelskou stanici. V jeho rodokmenu můžeme najít opravdu mnoho velmi známých plemeníků své doby (Kenzův otec Ashbury Angel Heart, Jazzman's Da Capo, Taram du Bois de la Rayere, Beeangee Jumping Jack Flash, Paudell Pure Passion, Siatham Raynor, Ritzilyn Cockney Robin, Standfast Augustus, Gunhills Over The Moon, ...). Věříme, že štěňátka zdědí po rodičích skvělou povahu, pevné zdraví a pracovní vlohy. Štěňátka budou vhodná na chov a výstavy. Kenzo je již také otcem několika povedených vrhů štěňátek a je vidět, že své kvality opravdu předává dál.

CH. Break of Dawn Could This Be Love "Kenzo"

MultiCH Dolores z Droužkova "U" "Kess"

FOTOGALERIE FOTOGALERIE
narozen: 03.03.2007
DKK: 0/0 (HD: A)
DLK: 0/0 (ED: A)
plnochrupý, skus nůžkový
Eyes: VV (clear - 02.04.2011)
více informací o Kenzovi najdete na jeho osobní stránce:
Cooperscrossing`s
narozena: 10.06.2006
DKK: 1/1 (HD: B)
DLK: 0/0 (ED: A)
plnochrupá, skus nůžkový
PRCD: clear
více informací o Kessince najdete na její osobní stránce:
Estrella de Oro

Rodokmen štěňátek

pětigenerační rodokmen na K9data - klikni
Velký obrázkový rodokmen

Break of Dawn Could This Be Love
HD: A, ED: 0/0
Ashbury Angel Heart
HD: A, ED: 0/0
Taram du Bois de la Rayere
HD: A, ED: 0/0
Beeangee Jumping Jack Flash
Alibren Mon Cheri avec Stanroph
Ashbury Summer Sun
HD: A
Paudell Pure Passion
Ashbury Lovely Lisane
Lilla Flickan of the Morning Valley
HD: C
Jazzman's Da Capo
HD: A, ED: 0/0
Siatham Raynor
Jako's Hope
Ragdoll of the Morning Valley
HD: B1 ED: 0/0
Miray's Dream Mc.Mnenonic
Jane Doe of the Morning Valley
Dolores z Droužkova
HD: B, ED: 0
BRUCE of Dream Team
HD: B, ED: 0
Karvin Zaicca
HD: A1
Kerrien Raleigh
Karvin Greta Garbo
Ordoghegyi Berni Eni Tara
HD: A1, ED: 0
Jackralee St. Nicholas
Ordoghegyi Berni Holly
Erna Cassovia White Star
HD: A, ED: 1/1
LESLIE Homokgyongy Szigeti Glengilde Kwizz Ava of Galans
Templomteri Bright Caroline
LOUISIANA Golden Araukarity
HD: B
Hayjoy Signia to Araukarity
FAIRY Golden Araukarity