Archiv

Národní výstava psů Klatovy

Tentokrát jsem v Klatovech neměla nikoho hlášeného, ale povinnost chovatele zavelela, tak jsem jela :-)
Výstavy se zúčastnili sourozenci z našeho vrhu "D" - Dynamit a Izzinka. Oba si pod mým vedením vyběhali moc hezké posudky a známky VÝBORNÁ, Dymča navíc první místo a Izzi čtvrté. Mám z nich velikou radost a děkuji majitelům že mi své miláčky svěřili :-)
rozhodčí Lenka Frnčová:
* Dutch Dynamite Estrella de Oro - Výborný 1, CAC (na fotce)
* Dutch Desire Estrella de Oro - Výborná 4

Píža složila další lovecké zkoušky

Dnes jsme si jely s Pížou "vyčistit hlavu" na zkoušky. Sice jsme trénink docela odflákly, ale já potřebovala vypadnout a Píža se alespoň vyřádila.
A jak to dopadlo: všechny disciplíny, kde může a musí pes použít nos a svou hlavu, dala bez chybiček a tam, kde jde o poslušnost a tlumení temperamentu máme ještě nedostatky. Ale jsem na ní moc pyšná, pracovala prostě úžasně. Velmi těžké a husté rákosí s bahnitým podkladem projela jako tryskomyš, při slídění na vodě mi vyrazila dech, jelikož takhle luxusně nikdy neslídila a pak to završila totálním fiaskem při klidech na stanovišti, když se jen velmi těžko nechala přesvědčit, že prostě pro žádný aport nepůjde.
Takže máme splněnou Zkoušku speciální vodní práce s počtem bodů 81 a II.cena.

Slavíme narozeniny, my máme přání jediný ...

Dnes se u nás slaví hned dvoje narozeniny - naši dva chlupáči - a to nejstarší a nejmladší.
"Kessinka" (Dolores z Droužkova) rozšíří dnešním dnem řady veteránů, slaví dnes 8.narozeniny. Doufáme, že tu s námi vydrží skotačit ještě mnoho let a přejeme jí hlavně hodně zdravíčka, je to výjimečná dušička a vděčíme jí za mnohé.
Zároveň tento den slaví svůj první rok "Valinka" (Ostružinka Valentinka). Valinka je nejmenší rarášek v naší smečce ale i tak je jí všude plno a stará se o zábavu všem ostatním, chvíli je nenechá v klidu. Věříme, že si užije ještě hoooodně lumpáren.
(na fotkách obě jako miminka)