Archiv

Zdravotní výsledky

24.4.2013 Tak už dorazilo vyhodnocení rentgenů i naší Destiny a výsledek je opět perfektní, máme ohromnou radost.
Dutch Destiny Estrella de Oro - DKK 0/0, DLK 0/0, OCD ramen čisté.

7.4.2013 Máme další krásný výsledek rentgenů. Tentokrát přišli v obálce čtyři nuly Dymouškovi :-)
Dutch Dynamite Estrella de Oro - DKK 0/0, DLK 0/0, OCD ramen čisté.
Těď už zbývá Dymčovi jen složit zkoušky a bude uchovněn.

UPOZORNĚNÍ !!! pro zájemce o štěňátka

V naší chovatelské stanici odchováváme pouze štěňátka s PRŮKAZEM PŮVODU (tedy rodokmenem, dále jen „PP“). V žádném případě od nás nepořídíte štěňátko bez PP. S produkcí psů bez PP zásadně nesouhlasíme a pokud se někdo při prodeji štěňat bez PP odvolává na naší stanici a používá její jméno jako reklamu, tak bez našeho souhlasu a podpory.
Nehodlám se zabývat problematikou kříženců, o tom již bylo napsáno hodně, ale ve zkratce se musím zmínit o těch "čistokrevných" zaručeně zdravých štěňatech, aneb "Proč mají oba rodiče PP ale štěňátka ne ?"
Odpověď je velmi snadná a většinou jsou pouze 2 důvody, buď mají rodiče zdravotní nebo jiný vážný problém, pro který nemohli být zařazeni do chovu a nebo majitelé psů neměli tolik zodpovědnosti aby je uchovnili.
Proto aby mohla štěňátka mít PP nemusí majitelé feny udělat nic nemožného – stačí se zúčastnit 2 výstav, udělat se psem jednoduché zkoušky, kde se ověří vlohy psa, jako je povaha, aportování a ochota jít do vody a hlavně nechat psovi prověřit klouby, tzn. udělat rentgeny a nechat posoudit, zda má dysplazii a jaký stupeň. Celý tento proces není nijak složitý a ani nijak závratně drahý. Pokud majitel psa nemá čas, finance a někdy ani náladu na to, aby toto podstoupil, pak asi pravděpodobně nemá ani čas, finance a zkušenosti, aby mohl správně odchovat zdravá štěňátka.
V druhém případě by byla chuť i finance, ale pejsek má tak vážnou vadu, že nemůže být zařazen do chovu. A bohužel ani to majitelé nejsou ochotni akceptovat a za každou cenu štěňata udělají.
Nikdy nic není stoprocentní, ani u štěněte s PP nemáte záruku, že bude bezchybné, ale přece jen je zde větší procento úspěchu, víte kdo jsou rodiče, víte, že jsou zdraví a mají typickou povahu. A hlavně jde o princip. Když můžou uchovnit psa jiní tak můžou i ti ostatní. A pokud má vadu, tak nemá v chovu co dělat, proč to šířit dál?