Archiv

20-27.4.2012 Štěňátka odcházejí do nových domovů

Štěňátka už se nám začínají rozjíždět do svých nových domovů. Loučení je těžké ale všichni se dostali do dobrých rukou a věříme, že se budou mít výborně a prožijí spokojený život plný lásky a dobrodružství.
V pátek 20.4. odjeli oba klučíci - Dreamer a Dynamite, a v sobotu "oranžová" holčička - Desire. Všichni zvládli cestu výborně, bez zvracení a dalších "nehod", jsou moc stateční a neohrožení. V nových domovech se rychle rozkoukali a myslím, že za pár dní si ani nevzpomenou na své rodiště :-)
Doma nám zůstali už jen 3 holčičky, 2 odjedou za týden a poslední s námi zůstane na pořád :-) Odchod sourozenců první den docela prožívaly, chyběly jim parťáci na hraní ale druhý den se uklidnily a hrají si všechny 3 najednou.

26.4. a 27.4. nám odešli poslední dvě holčičky do svých nových domovů. Dafne zůstává v Děčíně, tak doufám, že se s ní uvidíme častěji. Dellinka odjela trochu dál, ale i ona zvládla cestu výborně a čeká jí život domácího mazlíka v moc milé rodině.
Věřím, že pro všechna naše štěňátka jsme vybrali ty pravé páníčky a že se budou mít výborně :-)

03.04.2012 Štěňátka z vrhu "A" slaví narozeniny

V tom blázinci okolo štěňátek bych skoro zapoměla na naše PRVNÍ miminka :-) ale jen na oko, neustále je máme v srdci a některé i na očích :-) Už jsou tomu 2 roky, co se narodil náš první vrh zlaťáčků. 3.4.2010 se Kessince a Kimimu narodilo 5 štěňátek - Aglaia, Amelia, Antonia, Amigo a Alonso. Všem jim chceme popřát hlavně pevné zdravíčko, stále dobrou náladu a neutuchající lásku páníčků. Všechno nejlepší sluníčka naše chlupatá :-)

Jak nám rostou štěňátka ...

Do fotogalerie pravidelně doplňujeme fotečky - ZDE

Více informací o vrhu "D" najdete ! ZDE !

VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA JSOU JIŽ ZADANÁ.

17.04. Nové fotky štěňátek
V galerii portréty hlaviček a postoje: ZDE

15.04. Štěňátkům je skoro 7 týdnů
Počasí nám moc nepřeje, takže mimča tráví většinu dne stále doma, ale i přesto se nám podařilo po dva dny s nimi strávit odpoledne na zahrádce, takže se pořádně vyběhali, napásli travičky a vykutali malou jámu :-) zahradní práce je tak zmohli, že pak zbytek dne hezky prochrupkali. Za poslední týden se z nich stali neuvěřitelní zápasníci a zpěváci :-) je to smečka malých teroristů, ale i tak to jsou naši miláčkové, čím víc objevují svět, tím víc je jim jejich pokojíček menší a každá nová situace a věc je neuvěřitelná zábava, třeba jako igeliťák do koše, se kterým vydrželi lítat asi hodinu, než ho rozcupovali ....
Ve čtvrtek nás navštívila naše veterinářka a všechny je naočkovala a načipovala. Zvládli to všichni statečně, až na kluky, kteří samozřejmě držkovali.
V pátek už nás opustí první vlaštovky, tak se na to pomalu chystáme, balíme jim kufříky a užíváme posledních dní.
Foteček teď moc nemáme, nějak nestíháme :-) Ale zítra se zase chystáme na portrétky všech štěňátek ... Něco málo doplněno do galerie.

09.04. Nové fotky štěňátek
Velikonoční pondělí strávila stěňátka na zahrádce, konečně vylezlo sluníčko, tak si užili běhání a řádění venku na trávě. Moc se jim tam líbilo, byli v sedmém nebi :-) Fotky najdete ve fotogalerii nahoře.

05.04. Nové fotky štěníků
Máme první fotky v postojích a portréty hlaviček: ZDE
A další fotečky z běžného řádění mimísků (tentokrát výlet do obýváku) najdete výše ve fotogalerii

01.04. Štěňátkům je 5 týdnů. Konečně se panička dokopala a nahrála do galerie nové fotky :-)(Přidány do fotogalerie výše)
Miminka krásně rostou, je to neuvěřitelné ale všichni cvalíci už mají kolem 3,5 kilo. Jsou neskutečně hodní a čistotní, snaží se chodit čůrat na noviny a téměř o nich ani nevíme, hrají si spolu a s hračkami a ani nás k tomu nepotřebují. Ovšem když se objevíme v bedýnce, tak hned všichni vysí na nohách a okusují kalhoty a bačkory, dravá smečka :-)))) S velkou chutí už začali chroupat i suché granulky a dnes jsme jim zvětšili výběh - bedýnku vyměnili za ohrádku, takže mají větší zápasiště.

25.03. Štěňátkům jsou 4 týdny. Po týdnu jsme tu zase s novinkami. Štěnískům už jsou 4 týdny a krásně rostou. Už pěkně baští kašičku z granulek, stále víc si spolu hrají, také začínají zkoumat své okolí a učí se čůrat na noviny. Jsou neskutečně hodní a šikovní. Po druhé jsme je odčervili a opět jim ostříhali drápky.
Nafotili jsme je jednotlivě a fotogalerii najdete: ZDE

19.3. Štěníci oslavili 3 týdny života svou první kašičkou :-) Pomalu je začínáme zvykat i na jiné jídlo, než je maminky mlíčko. Dnes dostali rýžovou kašičku a moc jim chutnala. Hned věděli, že to patří do tlamičky a celou misku doslova vybílili :-) Občas to sice zkoušeli baštit i tlapičkami, ale na to že to byla jejich první bašta z mističky, tak si vedli moc dobře. Jsou neskutečně šikovní, už si spolu začínají hrát a také zkouší, kdo štěkne víc a předhání se ve "zpívání" :-)

14.3. Konečně se nám podařilo nahrát první video štěňátek, na videu jsou stará 15 dní a už krásně koukají a snaží se i "běhat".

Odkaz na video- ZDE

11.3. Štěňátka mají za sebou 14 dní života. Posledních pár dní bylo ve znamení velkých změn - všichni už otevřeli očka a pomalu se rozkoukávají na svět, také už se staví na nožičky a snaží se vrávoravě pohybovat po bedýnce. Je to nádherné je sledovat jaké dělají pokroky a každý den udělají o krok více. Všichni krásně rostou a přibírají na váze. Dnes jsme je poprvé odčervili a ostříhali jim drápky. Všechno zvládli v klidu.

5.3. Dnes je štěňátkům 7 dní. Všechna již zdvojnásobila svou porodní váhu. Jsou to pěkný buřtíci :-) Kessinka se vzorně stará a nehne se od nich na krok, jen rychle vyvenčit a šup zase do bedýnky.

3.3. Štěňátkům je 5 dní. Neuvěřitelně rychle rostou a krásně prospívají, celý den baští nebo spinkají, jsou moc spokojení a dělají nám velkou radost. Kessinka je vzorná maminka, pořád je krmí, umývá a stále dokola. Nyní mají všichni v průměru váhu okolo 740-800 gr.
Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení neváhejte nás kontaktovat.
Štěníci budou k odběru do nových domovů cca od 17.4.2012.
Tak jsme již pro štěňátka vybrali jména:
kluci:
Dutch Dynamite
Dutch Dreamer
holky:
Dutch Destiny
Dutch Dafne
Dutch Desire
Dutch Della